Олександр Каленков
Олександр Каленков
5.ua

Монополізація ринку сірчаної кислоти призведе до втрат в промисловості – Каленков

  У випадку монополізації ринку сірчаної кислоти, яку лобіюють державні підприємства Східний ГЗК і "Сумихімпром", українська промисловість скоротить обсяги виробництва і валютну виручку

  Про це заявив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає UAProm.

  Як відомо, раніше найбільшим підприємством-виробником сірчаної кислоти в Україні був "Кримський титан". Він забезпечував до 50% потреби ринку, але після анексії Криму Росією у 2014 році на внутрішньому ринку утворився дефіцит.

  "Зараз Східний ГЗК і" Сумихімпром" хочуть скористатися цією ситуацією і обмежити імпорт (підприємства ініціювали розслідування, мета якого – введення спеціальних мит на ввезення в Україну сірчаної кислоти), що ще більше посилить дефіцит і призведе до зростання цін. А в Україні навіть немає достатньої кількості цистерн, щоб перевозити сірчану кислоту. Тому для розпочатого Мінекономіки розслідування немає ніяких підстав", – наголосив Каленков.

  Він також зазначив, що Східний ГЗК і "Сумихімпром" є державними підприємствами, навколо яких останнім часом дуже багато скандалів, пов'язаних із корупцією.

  "Ці держпідприємства схожі на бездонні діжки. Будь-які кошти, які в них надходять, розпорошуються на закупівлі, на неефективності. Так, вони зароблять додаткові 150-200 млн грн (які, швидше за все, будуть виведені з підприємств), але це призведе до того, що ГМК втратить набагато більше - $150-200 мільйонів. Недовипустили сталь, недоодержавши валютну виручку", – підкреслив президент "Укрметалургпрому".

  Довідково: 10 серпня 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі заявила про намір провести спеціальне розслідування щодо імпортерів сірчаної кислоти за відповідним запитом "Сумихімпрому". Метою цього є обкладення іноземних постачальників спеціальним митом на ввезення їхньої продукції в Україну.

  Попередній матеріал
  Відголоски негоди: На Львівщині залишаються без світла 22 населені пункти
  Наступний матеріал
  Сам собі охоронець: Під Києвом чоловік нейтралізував крадія, що ліз до його будинку
  Теги: