5.ua

Моніторинг: 91% українських ресторацій виконують антитютюновий закон [відео]

  Уже рік без тютюнового диму відпочивають у столичних рестораціях відвідувачі. Так само не дихають нікотиновими смолами й працівники цих закладів. На порожні столики офіціанти не бідкаються. Навпаки, кажуть, із впровадження бездимного закону, охочих посмакувати ресторанну їжу побільшало.

  Михайло Вдовиченко, адміністратор ресторану: «Людей столо больше. Не было такого, что упали кассы. Люди стали больше кушать. Те, которые не ходили в час пик, зная, что будет много людей и будут курить, некурящие стали приходить, допустим, вечером».

  Ресторанні каси не тільки не впали, а й навіть вціліли від зайвих витрат. Адже пропалені скатертини та меблі були звичною проблемою кав’ярень і барів.

  Михайло Вдовиченко, адміністратор ресторану: «Стали меньше прожигать столов, стали меньше прожигать скатертей, стульев. Не нужно каждые четыре месяца делать кометический ремонт, потому что от курения темнеют потолки».

  За результатами моніторингу, в Україні 91 відсоток закладів громадського харчування дотримується бездимних вимог – табу на звичайні та електронні цигарки та кальян. Решта 9 відсотків – порушники – це ресторани дорогого сегменту. Вони забаганкам своїх гостей покурити кальян – потурають.

  Андрій Скіпальський, експерт Альянсу із виконання рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну: «На кальянах заробляють ресторатори, приймаються нормою і продають кальяни. Ці заклади є так званими можними закладами, або дуже дорогими закладами».

  Двічі противники антитютюнової заборони реєстрували законопроект про скасування бездимного закону. Двічі цей проект не здобув підтримки у парламенті. Тож, ціна на куріння у ресторанах залишилася незмінною – до 10-ти тисяч гривень з кишені власника закладу. Втім, активісти кажуть – тютюнові порушення можуть коштувати і дорожче.

  Тарас Шевченко, директор Інституту медіа-права: «Якщо один заклад надає кальяни, тоді як інші не надають, це незаконна антиконкурентна перевага. І штрафи у антимонопольному законодавстві враховуються вже у відсотках від загального обороту всіх коштів в цьому закладі».

  Єдиним місцем, де заборона на куріння не діє, залишається літня тераса ресторану. Але активісти запевняють – це ненадовго, адже й надалі збираються викорінювати в українцях бажання замовити цигарку до філіжанки кави.

  Анна Грішина та Валентин Стрельцов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З покинутого столичного заводу вивозять отруту
  Наступний матеріал
  Жереб визначив наступні матчі ¼ Кубка України з баскетболу
  Теги:
  Loading...