Містяни потерпають від комарів і комашні [відео]

  Містяни потерпають від комарів і комашні. Цьогоріч - через стрімке потепління та підтоплення берегів водойм - вони з`явилися раніше та у більшій кількості. Їхні укуси безпечні запевняють у Департаменті фіто-санітарної служби.

  Місцевий житель: "Кусают конкретно, загрызают просто. Ночью сидишь во дворе, а они просто на шею садяться и просто монстры какие-то".

  Це кияни - про комарів. Цьогоріч, кажуть, дошкуляють як ніколи. А ще більше - мошва. Там, де вона вкусила - не просто чухається, а й набрякає.
   
   Місцевий житель: "Детей кусает когда действительно напухает, остается волдыречек небольшой". 

  І навіть більше:
   
  Олександр Пучков, завідувач відділу Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена: "Если алергическая реакция  - и алергическая сыпиь, и повышение темпереатры - это уже индивидуально.
  По градации увеличения - у комаров меньше, у мошек средне, а от у мокрецов бывают очень большие, до пятикопеечнйо монеты припухлость может развиваться, несмотря на то, что мокрецы самые маленькие".

  Як кусає мошва - Олександр Пучко знає добре - під час експедицій досліджував і комах, і їхні укуси. Фахівець підтверджує: цьогоріч гумусу більше.

  Олександр Пучко, завідувач відідлу інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена: "Несколько причин: во-первых, повышение температуры резкое, во-вторых огромные массы воды - знаете какие были наводения. Все у них личинки развиваются в воде. Обычно в проточной, у комаров - они и в дуплах развиваются деревьев, непроточнйо воде . Мокрицы они могут и в стоячей воде развиваться - остаются лужи после всех этих наводнений и комары все могут".

  Нашестя триватиме до липня. Потому мокриць та мошки стане менше, комарі ж дзижчатимуть до осені. Ба більше: у липні можлива інша напасть.

  Олександр Пучко, завідувач відідлу інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена: "Я думаю, что к середине лета можно ожидать большего количества слепней - это большие мухи  - гедзи, у них личинки тоже связаны с почвой относительно влажной, а многие личинки в воже развиваются, то есть воды будет еще достаточно много То есть и эти тоже наверное в июне -начале июля".

  Душкуляє гумус і людям, і тваринам. А от рослини атакують інші комахи. Особливо шкідливих і нових - відносять до категорії карантинних. Вона - під пильним оком фітосанітарної служби. 

  Ольга Башинська, завідувач сектору фітосанітарного контролю і аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки: "У нас на Україні обмежено розповсюдженими є американський білий метелик, картопляна міль, західний кукурудзяний жук, і ще обмежено-розповсюдженою є томатна міль, але вона тільки но з`явилася і є під знищенням".

  Зараз комахи лише починають свій розвиток, тому поки на око не потрапляють. Однак фахівці закликають містян, особливо у приватному секторі, пильно оглядати дерева - там може оселитися білий американський метелик. Торік він розгулявся не на жарт. 

  Ольга Башинська завідувач сектору фітосанітарного контролю і аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки: "Американський білий метелик розмножувався обабіч доріг майже у всіх областях він був у розквіті. Він шкодить на шоковиці, він шкодить на кленах,на горіхах, він пошкоджує великий спектр рослин листяних порід дерев і в саду також може пошкоджувати. Ми просимо людей дивтися за своїми деревами, якщо зявлятимуться якісь підозрілі факти - наприклад гнізда павутинні на деревах, особливо це стосується шовковиці - звертатися до фітосанітарних інспекторів".

  Якщо фахівці виявляють такі комашині гнізда - на території оголошується карантин, аби зменшити розповсюдження шкідників. А от зарадити комарам та мошці фахівці не можуть. Радять лише - біля водоймищ та у лісах - одягати максимально закриті речі та шукати для відпочинку місця, які добре продуваються.
   
  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кияни обиратимуть мера та міських депутатів - одночасно з усіма українцями у 2015
  Наступний матеріал
  На Київщині стартував Фестиваль авіамоделювання "Аерошок"
  Теги:
  Loading...