Міграція може позначитися на кількості населення України – Ukrainianpeopleleaks

  Українці з вищою освітою найчастіше прямують до Польщі, Чехії, Словаччини

  У мережі з'явилася платформа за назвою ukrainianpeopleleaks.com. Назва співзвучна з гучною WikiLeaks. Йдеться про міжнародну некомерційну організацію, що публікує секретну інформацію з анонімних джерел, повідомляє "Обозреватель".

  Як зазначається, "Ukrainianpeopleleaks ілюструє головний наслідок міграції – скорочення населення".

  Торік міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив: щомісяця на заробітки виїжджає близько 100 тис. українців. Натомість міністр соцполітики Андрій Рева додав, що в еміграції перебувають 3,2 млн осіб, а загалом проблема торкнулася 9 млн осіб (зокрема і дітей заробітчан).

  Українці з вищою освітою прямують до Польщі, Чехії, Словаччини та влаштовуються на роботу на фабрики і поля. З них 39,2% мігрантів виконують елементарну роботу; 24,7% – займаються ремеслом, 16,5% – у сфері продажів і послуг. Водночас заробляють вони менше ніж місцеві жителі.

  "Це погано для країни, оскільки вона втрачає робочу силу. Якщо мова йде саме про трудових мігрантів, люди повернуться, швидше за все. Інша справа, що трудова міграція може перерости в еміграцію. Ось людина виїхала, добре працювала і залишилася там", – каже старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Ткаченко.

  Попередній матеріал
  У Миколаєві обмежують подачу води: стала відома причина
  Наступний матеріал
  Отруєння у фаст-фуді Львова: стала відома кількість потерпілих
  Теги: