v4asno.com

Металурги просять владу країни продовжити дію експортного мита на металобрухт – ЗМІ

  Керівники ММК імені Ілліча, "Запоріжсталі" та "Азовсталі" побоюються, що у випадку закінчення дії мита ситуація із забезпеченням сировиною різко погіршиться

  Генеральні директори трьох найбільших металургійних підприємств України звернулися до Президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням запобігти збільшенню дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку. Як повідомляє uaprom.info, металурги просять підтримати продовження терміну дії експортного мита на металобрухт у 30 євро за тонну ще на два роки, відповідно до законопроекту №6382 від 14 квітня 2017 року.

  Керівники ММК імені Ілліча, "Запоріжсталі" та "Азовсталі" побоюються, що у випадку закінчення дії закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" вже восени 2017 роки ситуація із забезпеченням металургів стратегічною сировиною – металобрухтом – різко погіршиться. Через це українські меткомбінати будуть змушені стримувати виробництво готової продукції, ставлячи під загрозу як фінансово-економічні показники своїх підприємств, так і майбутнє своїх працівників та працівників суміжних галузей.

  "Виготовлення якісної металопродукції неможливо без достатньої кількості металобрухту. Ми як ніхто знаємо, наскільки важко підтримувати роботу металургійного підприємства в умовах нестачі металургійної сировини, адже майже два роки наше підприємство страждало від нестачі металобрухту – саме з того моменту, коли в 2015-16 роках було дозволено експортувати більші обсяги металобрухту з України ", – цитує видання звернення гендиректора ММК імені Ілліча Юрія Зінченка.

  Через недалекоглядну політику Мінекономрозвитку стосовно формування балансу утворення та заготівлі металобрухту, яка спостерігалася у останні два роки, перебувала під загрозою і стабільна діяльність "Азовсталі", мовиться у матеріалі. Гендиректор підприємства Енвер Цкітішвілі нагадав, що на тлі дефіциту металобрухту – скорочення виробництва, зриви стратегічно важливих замовлень та скорочення багатотисячного колективу стало реальною перспективою подальшого розвитку подій на комбінаті.

  Мито на експорт металобрухту було збільшено у вересні 2016 року і ситуація з металобрухтом змінилася на краще. "Але незважаючи на позитивні зрушення в цьому питанні, знекровлення металофонду України в період вимивання сировини з внутрішнього ринку на користь зовнішнього і втрата частини території України залишають свій негативний вплив на ситуацію", – відзначає у листі до влади гендиректор "Запоріжсталі" Ростислав Шурма.

  Станом на перші чотири місяці поточного року, дефіцит металобрухту на ринку України складав понад 200 тис. тонн. На думку металургів, збільшення терміну дії експортного мита на два роки дозволить залишити на поточному рівні, ба й навіть збільшити виробництво металопрокату, зберегти тисячі робочих місць і належний рівень надходжень з боку вітчизняної металургійної галузі в держбюджет України. Адже, незважаючи на несприятливу ситуацію на внутрішньому ринку металопродукції та збільшення конкуренції на зовнішніх ринках, ММК імені Ілліча, "Запоріжсталь" і "Азовсталь" залишаються одними з найбільших платників податків до бюджету.

  Попередній матеріал
  Наче сама земля палає: у Мексиці горить величезний нафтопереробний завод – відео
  Наступний матеріал
  Золоті злитки, картини та 215 тисяч доларів: що знайшли під час обшуків у екс-очільника податкової Харківщини
  Теги:
  Loading...