Мешканці столичного мікрорайону Теремки-2 замість садочків водять дітей на мітинги [відео]

  Поверніть дітям садочок! Мешканці столичного мікрорайону Теремки-2 замість садочків водять дітей на мітинги і разом вчать гасла. Так вимагають від Київради не будувати під вікнами хмарочосів. У 2009-му міські депутати віддали у володіння Національному банку ділянку, що за генеральним планом передбачалася для дитсадка. НБУ начебто збирається збудувати впритул до вже зведених багатоповерхівок - іще 5-ть. Люди скаржаться - найближчий дитсадок дорогий - бо приватний. Муніципальні ж - переповнені удвічі.

  Богдан: Поверни нам садок!

   Богдану лише п’ять рочків, а він уже вийшов на пікет. Захищати своє право на дитсадок. Що це таке - хлопчик знає лише зі слів батьків. Записати дитину в заклад не можуть. За місце в приватному просять 4 з половиною тисячі гривень щомісяця. Звичайні міські - переповнені. Влаштувати малюка туди - мистецтво для обраних.

   Юлія, мешканка мікрорайону Теремки-2: "Наши соседи пытались туда устроится и сказали что год и это в лучшем случае. И это скорей всего нереально. А в среднем полтора или два года нужно ждать чтобы туда попасть".

   Більшість людей заселилися в тутешні новобудови років зо п’ять тому. Їм обіцяли  і садок, і навіть школу.

   Ще в 2007-му чільник Голосіївського району Києва обіцяв - адміністрація виступить замовником соціального будівництва. Та не дочекалися.

   Андрій Воєводін, мешканець мікрорайону Теремки-2: "Ніхто не казав, що земля 4 роки належить іншому власнику. І тут не може бути садочка, бо власнику надана земля для будівництва житла, а не садочків".

   Активісти з навколишніх будинків з’ясували - землю в 2009-му році Київрада віддала у користування Нацбанку. Установа хоче, щоби на місці, де мав бути садок, виросли три багатоповерхівки. Люди проти. Влаштовують пікет.

   Та мітингарів чує лише охоронець Микола. Охоронець  впускає мітингарів за паркан. Будівельна установка на території  вкрилася іржею. Що й коли тут зводитимуть - йдуть питати в Київраду.

   Садок буде, але замалий. На шість десятків малюків. Це вдесятеро менше місць, аніж просять батьки. Депутати кажуть - проект можна змінити. І з Нацбанком це узгодити.

   Анатолій Шевченко, голова постійної комісії Київради з земельних питань: "Може нам звернутися до бюджетної комісії, передбачити гроші на будівництво додаткових, пайової участі, ну це варіанти".

   У прес-службі Нацбанку на запит "5 каналу" не відповіли. Чи коригуватимуть проект забудови - не відомо. Тим часом мешканці готують ще одну акцію. Наступного разу підуть під Київраду.

   Ганна Рибалка, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відпочинок у таборі "Козацька фортеця" [відео]
  Наступний матеріал
  Ветерани-афганці отримали квартири у Білій Церкві
  Теги: