5.ua

Мешканці Новомосковська заблокували в’їзд на міське сміттєзвалище [відео]

   

  Місцеві мешканці перегородили дорогу автівками, тому деякі сміттєвози змушені були чекати поки звільнять дорогу, інші розверталися і їхали геть. Людям, кажуть - набридло жити поблизу смердючого звалища та те, що мер не хоче їх чути.

  Юрій Карачевцев, мешканець житлового масива Кулебівка: «Я  хочу дихнуть на повну грудь, і в цей час несе з свалки смрад. Я не можу передать цей запах, це фекалії якісь або дим…а саме більше ракових захворювань від повітря, тому всі ми тут ходимо в зоні ризику».

  Дмитро Будим, мешканець ж/м Кулебівка: «Після того, як мер наклав вето, люди зібралися на свою сходку і за один день було зібрано порядку трьох тисяч підписів…люди понесли до нашого Мороза, «Сергій Анатольович, що ви робите?»...Мер апелював до міліціянтів, що йому заважають працювати, щоб цих людей прибрали, на повишених тонах».

  Перекривати дорогу вийшли й кілька депутатів Новомосковської міськради.  Кажуть – не мають інших важелів впливу на міського голову. Вони заявляють – на звалище, якому майже п’ятдесят років, везуть сміття не тільки з усього міста, а й з Дніпропетровська та кількох районів області.

  Наталя Сафарова, депутат Новомосковської міської ради:«Це було общее мнениє, щоб закрити цю свалку…Вона була закрита, ще в 205 году, її закрили времєнно, бо не було куди дівать мусор, потом з 2005 года, воно що ото временно, то і постоянно…. Для города там хватило б міста, але не для всіх, везуть дуже багато».

  За підрахунками місцевих мешканців щодня на звалище приїздить близько сімдесяти вантажівок, хоча в місті щодня збирають сміття не більше тридцяти. Директор сміттєзвалища не приховує – приймає сміття не тільки з міста, але й з області, щоб додатково заробити гроші.

  Анатолій Поздняков, директор новомосковського комбінату комунальних підприємств: «Вы должны понимать, что у каждого предприятия, также и у нашего, существует хозяйственная деятельность, которая позволяет так или иначе закрывать вопросы, которые возникают, в  том числе и финансовые».

  Мер Новомосковська до людей не приїхав, він був на колегії в облдержадміністрації. По закінченні засідання, він сказав журналістам, що люди та депутати відстоюють чиїсь бізнес інтереси. Міський голова пообіцяв закрити смітєзвалище у 2015 році і збудувати нове. Однак коли це станеться, відповісти не може.

  Сергій Мороз, міський голова Новомосковська: «Виділяється 500 тисяч на виготовлення проектної документації на нове сміттєзвалище».

  Журналіст, «5 канал»: «Коли воно буде виготовлено?»

  Сергій Мороз, міський голова Новомосковська: «Все, я вам дякую. Вас вітаю з Новим роком, всього вам найкращого».

  Активісти відступати не збираються і влаштовуються на ночівлю у машинах, якими заблокували дорогу.

  Марія В`яткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Київська влада оцінює збитки завдані євромайданівцями будівлі КМДА у 3 млн грн
  Наступний матеріал
  Без бюджету зустріне Новий рік Україна
  Теги:
  Loading...