Мешканці чотирьох будинків на вулиці Шепелєва не можуть дочекатися вироку комісії

  Мешканці чотирьох будинків на вулиці Шепелєва не можуть дочекатися вироку комісії, яка з`ясовує причини різкого коливання в електромережі. Півтора тижня тому через це у людей згоріла уся побутова техніка. Мешканці в усьому звинувачують "Київенерго" і хочуть шукати правди у суді.

  Біля чотирьох будинків на вулиці Шепелєва зібралися тамтешні мешканці. Більш як тиждень тому через різкі коливання в електромережі в квартирах згоріла уся побутова техніка. Перевіряти електромережу приїхала комісія з "Київенерго", місцевого ЖЕКу та Держенергонагляду. Люди свого обурення не приховують.

  Причину поломки, через яку напруга в електромережі підскочила до майже 400 вольт, комісія шукає ось уже 10 днів. Проте ще й досі остаточно її назвати не може.

  Олексій Наконечний, старший інспектор Держенергонагляду: "Буде обстежено ще будинкові мережі, якщо будуть зауваження буде написано припис. недоліки технічного стану як на підстанції було відгоряння нульової шини, так і в будинках є недоліки технічного стану".

  У Надії Дмитрівни за одну мить згоріла майже вся побутова техніка. Щоби закупити нову, жінці потрібно 15 тисяч гривень. Хто відшкодовуватиме втрачене та хто відповідатиме за аварію -  жінці і досі ніхто не повідомив.

  Надія Приймасюк, місцева мешканка: ""Київенерго" відмовляється нам компенсувати по-любовно як ми говорим, що ми дійсно за них пострадали, бо платим їм гроші от і я незнаю, прийдеться судитися".

  Пред’являти претензії до "Київенерго" мешканці будинків, виявляється, -  не можуть. Експерти з комісії їм дорікають - у них немає договорів з "Київенерго".

  Перший житель будинку: "Нас обвиняют в том, что мі не заключили договор с Киевенерго и ми не имеем право с них сто нибуть требовать. а деньги они с нас собирали. они тогда юредически нарушают закон, что они без договора собирают с нас деньги".

  Другий житель будинку: "Вот у соседки напротив, она мне вчера дзвонила говорила, что у нее за этот месяц нагорело на две с половиной тисячи вот за этот месяц, 900 гривен, она вчера целый день дзвонила на "Киевэнерго" не могла дозвонится".

  Місцеві мешканці  неодноразово зверталися до "Київенерго". Проте там ще й досі відповідь одна.

  Сергій Сластін, начальник західного району кабельних мереж: "Сегодня заканчивает роботу комисия по определению причин, которіе привели к перепаду напрежение в єтих домах. будет окончание роботі комисии - єто будет официальная информация".

  Виборювати правду обурені мешканці вирішили у суді. У мерії таку ініціативу підтримують.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Як правило такі спори вони вирішуються в суді. Як правило. Тому що практика показує. що це той шлях, при його вирішені однозначно тоді є захист людини. яка претендує на якусь коспенсацію. І його треба пройти".

  Місцеві жителі уже нарахували збитків на понад сто тисяч гривень. Остаточно назвати причини аварії в "Київенерго" їм пообіцяли уже сьогодні ввечері. Хто відповідатиме за зламані телевізори, ноутбуки і пральні машини мають повідомити ще за тиждень.

  Наталя Гончарова, Олександр Зименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Тарифи на воду та водогін знову зростуть восени
  Наступний матеріал
  Постувати стає дедалі дорожче
  Теги: