Мешканці аварійного будинку вимагають обіцяних квартир

  Ремонт старих приміщень замість нових квартир. Будинок 11-А по вулиці Шолом-Алейхема, за висновками Інституту гігієни ім. Морзєєва, є небезпечним для життя через грибок, який призводить до важких захворювань. Ще з 2000-го року мешканці претендують на нові квартири, і дехто їх вже отримав. Але в аварійних квартирах залишилося іще 60 родин. Натомість, тепер адміністрація Деснянського району будинок вважає придатним для життя, і впевнена - замість нових помешкань, містянам достатньо зробити капітальний ремонт.

  Ніна Аніщенко, мешканка аварійного будинку: "Ми живемо на будмайданчику. Ми живемо в пеклі. Шум, грохот, пиль стоит столбом".

  Молода мама Інна 2 дні не могла вкласти сина спати. Каже, через гучний шум дитина взагалі з рук не злазила. Лише на третій день, через виснаження, хлопчик заснув.

  Інна, мешканка аварійного будинку: "Ми вже не раз - і моя мама, і я - виходила не раз, казала работнікам, щоби хоча би дньом, щоби дитину покласти спати, припинити хоча би на 10 хвилин. Ніхто нічого не зупиняє".

  А пані Наталя свого сина була змушена переселити до родичів. Школяр хворіє на астму. Матір пояснює: постійна хмара пилу не може не позначитися на здоров`ї хлопця. Жінка й сама вже боїться перебувати в квартирі після того, як на її кухні від ударів ремонтників впала полиця.

  Наталя, мешканка аварійного будинку: "Ось грибок звідти лізе. А ось тут висіла полиця. Ця полиця просто звалилася. Це щастя, що тут нічого не стояло".

  Капітальному ремонту не радий жоден мешканець будинку 11-а на вулиці Шолом-Алейхема. Нарікають на Деснянську адміністрацію. Не розуміють, на яких підставах її керівництво направило робітників, якщо за законом капітальний ремонт у будинку, де живуть люди - заборонений. Пояснення цьому вбачають лише одне. У такий спосіб районна влада не хоче віддавати людям нові квартири, виділені ще кілька років тому.

  Ніна Аніщенко, мешканка аварійного будинку: "В міської прокуратури міста Києва ми запросили матеріали по нашому будинку для ознайомлення. Головне управління житлового забезпечення передає квартири Деснянській адміністрації. А Деснянська адміністрація розподіляє їх. І от там по актах квартири передані, гроші списані. А квартири нам не поступили".

  Попри те, що Інститут гігієни імені Морзеєва визнав будинок на вулиці Шолом-Алейхема небезпечним для життя, у Деснянській адміністрації впевнені: капітальний ремонт розв`яже аварійну ситуацію. Мовляв, помешкання для життя придатні.
   
  Віктор Крохмалюк, заступник голови Деснянської районної адміністрації: "Будинок, він не стоїть на реконструкції. Він не підлягає відселенню. Робиться звичайний капітальний ремонт. Ми почали зараз роботи з 3-го під`їзду. Робляться роботи по покрівлі і працюють зараз наші спеціалісти, сантехніки в підвалі, де йде прокладка загальнобудинкових мереж".

  У горе-будинку уже більше 2-х десятків років не можуть вивести грибок. Тому в те, що ремонт щось змінить - кияни не вірять. Тим паче, що він частковий. У приватизованих квартирах його мають робити власники.

  Катерина Ніколаєнко, мешканка: "То тут вони пошкрябають, цей грибок уберуть. Але ж з тої сторони живемо ми. І тоже грибок, він же там і останеться. Він перекидається! Що це за ремонт? А які ж кошти, коли в мене дуже маленька пенсія - мінімальна. В мене зовсім нема. Мені нехватає на ліки!"

  Утім, мешканці аварійної будівлі не втрачають надії отримати нові оселі. Долю небезпечного будинку розглядають одразу кілька судів Києва.

  Наталя Новосядла, Ігор Селянінов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У столичному дитсадку виявили кишкову паличку та стафілокок
  Наступний матеріал
  На Київщині виділили ділянку під будівництво олімпійського центру
  Теги: