Мерія хоче передати підземні переходи на обслуговування приватним компаніям

  Підземні переходи - у руки інвесторів. До літа мерія хоче передати понад 200 переходів на обслуговування приватним компаніям. Окрім бруду та стихійної торгівлі, які вони мають прибрати, інвестори отримують право заробляти на кіосках та встановлювати нові. Шкоду чи користь принесе така ініціатива місту - з`ясовували наші журналісти.

  У підземному переході на вулиці Артема працює близько тридцяти кіосків. Про те, що тепер тут господарюватимуть не комунальники, а приватні інвестори, продавці ще не чули.

  Продавець: "На даний час я можу сказати так: ми цього нічого не чули".

  Тетяна Радченко торгує в переході вже 10 років. Жінка каже: і без інвесторів тут давно вже навели лад.
   
  Тетяна Радченко: "Аренду мы платим, платим отдельно за электричество, за освещение, которое для людей существует. То есть, практически на сегодняшний день мы уже поддерживаем порядок в переходе. И я считаю, что другого нам ничего не надо".

  Інвестиційні конкурси мерія вже провела у 4-х районах: Дніпровському, Деснянському, Шевченківському та Голосіївському. Тепер місцеві підземні переходи обслуговуватимуть приватні компанії упродовж 5-ти років. Вони мають там прибирати, освітлювати та боротися зі стихійною торгівлею. Чи упоралися інвестори із завданнями - перевірятиме мерія.

  Олег Світличний, начальник управління інвестиційної політики ГУ економіки та інвестицій: "Шляхово-експлуатаційні управління мають здійснювати поточний контроль за діяльністю інвестора, тобто як здійснюється прибирання, вивезення урн для сміття, як ливнестоки працюють і таке інше".

  Натомість - інвестор зароблятиме на кіосках, розташованих у переходах. Йому платитимуть за оренду підприємці. Та й сам він зможе встановити нові ятки. У спілці підприємців побоюються: місцевих продавців можуть просто вигнати на вулицю.  

  Світлана Бойко, голова місцевого осередку Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу  "Фортеця": "Якщо людина більше 10 років пропрацювала на одному місці, то про якого інвестора може іти мова, коли людина тут уже все інвестувала. Люди за свої кошти уже все зробили. Це по перше. По-друге, діє до сих пір закон про те, що малий бізнес має пріоритетне право на подовження договорів оренди в тих місцях, де вони працюють".

  Чиновники обіцяють: законно розташовані кіоски - ніхто не чіпатиме. Інвестори, як і комунальники, виганятимуть із переходів нелегальних торговців.

  Домовитися з інвесторами сподіваються і продавці. 

  Тетяна Радченко, продавець: "У нас договора еще два года действуют. Это подтверждено мерией, это подтверждено документами, и любое поползновение против этих договоров и любое изменение - мы будем воспринимать против".

  А от киян - не надто цікавить, хто прибирає в переходах. Головне, кажуть, щоби було чисто та безпечно.

  Світлана Одаренко, Олександр Зименко та Євген Кияко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столична прокуратура перевіряє будівництво у лісі біля селища Коцюбинське
  Наступний матеріал
  У київському зоопарку помер крокодил Черновецького
  Теги: