Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Цей рояль - це найвіданніший товариш Павла Григоровича".
Директор музею показує кімнату, де жив і творив Тичина. На роялі - книга. Це опера "Князь Ігор", яку поет переклав на українську самотужки. Ці та ще 30 тисяч експонатів із музею з дня на день можуть опинитися на вулиці.
Ще в жовтні заклад не подовжив договір оренди з Державним фондом майна. Причина - відсутність грошей. Йдеться про 19 тисяч гривень, які забули перерахувати в Департаменті культури. Директорка пояснює - майно музею є власністю держави. Однак юридично, заклад належить місту. Це означає, що за комунальні послуги, заходи охорони та зарплатню працівникам виплачує саме міськадміністрація.
Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Рік закінчився. Так як закінчився з боргами по аренді. У нас не згоріли не пропали бюджетні кошти, які нам надійшли во станній день року на рахунок. Ми погасили протерміновану кредиторську заборгованість по комунальним послугам".
Світлана Зоріна, диреткор Департаменту культури КМДА: "Чесно кажучи я не бачу великої проблеми і музей не залишиться на вулиці".
У бідах музею винні погані керівники - упевнена чільниця Департаменту культури. Бо гроші на рахунки закладу перераховували.
Світлана Зоріна, диреткор Департаменту культури КМДА: "Щоб ви робили на місці КМДА, якщо керівництво музею доводить ситуацію до того, що практично не укладаються угоди. КМДА сплачує гроші директору, бухгалтеру. І чесно кажучи це ця робота яку вони повинні робити вчасно".
Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Департамент культури вже вдруге для того щоби свої огріхи, вади приховати, починає якісь кадрові переслідування - про це я можу говорити".
У музеї бояться повторення подібної ситуації. 2 роки тому через затримку з укладанням договору, майно музею навіть арештували. Утім заклад вдалося відвоювати. За це його директорку "нагородили" - двома доганами. Зміна керівництва закладу та передача його у комунальну власність - головна мета столичної мерії, вважають музейники.
Журналіст "5 канал": "Ще в грудні торік українські музейники отримали запрошення на поїздку до Європарламенту. За кордоном працівники музею Тичини мали розповідати про творчість українського поета. Утім поїздку перенесли аж до вересня через ситуацію з боргами".
Поки чекають на кошти з мерії - музейники самотужки роблять із закладу культурно привабливий центр для молоді. Днями тут стартувала фотовиставка маловідомих особистих світлин поетів. А ще, зустріч формату "віч-на-віч з письменником". Кажуть - чиновники тут нечасті гості. Тому їх теж запрошують.
Ірина Плехова, заступник директора меморіальального музею-квратири Павла Тичини: "Керівники департаменту не була. Користуючись нагодою хотіла би запросити на особисті прийоми нас не дуже чекають, дуже важко записатись".
Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".