Меморіальний музей-квартиру Тичини хочуть вижити з приміщення

  Меморіальний музей-квартиру Павла Тичини хочуть вижити з приміщення - у цьому переконані працівники закладу. Вони кажуть - через недофінансування мають борги перед фондом держмайна ще з минулого року. Відтак, подовжити термін оренди не можуть. У профільному департаменті КМДА кажуть - гроші таки давали. А до виселення заклад довели самі музейники.

  Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Цей рояль - це найвіданніший товариш Павла Григоровича".

  Директор музею показує кімнату, де жив і творив Тичина. На роялі - книга. Це опера "Князь Ігор", яку поет переклав на українську самотужки. Ці та ще 30 тисяч експонатів із музею з дня на день можуть опинитися на вулиці.

  Ще в жовтні заклад не подовжив договір оренди з Державним фондом майна. Причина - відсутність грошей. Йдеться про 19 тисяч гривень, які забули перерахувати в Департаменті культури. Директорка пояснює - майно музею є власністю держави. Однак юридично, заклад належить місту. Це означає, що за комунальні послуги, заходи охорони та зарплатню працівникам виплачує саме міськадміністрація.

  Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Рік закінчився. Так як закінчився з боргами по аренді. У нас не згоріли не пропали бюджетні кошти, які нам надійшли во станній день року на рахунок. Ми погасили протерміновану кредиторську заборгованість по комунальним послугам".

  Світлана Зоріна, диреткор Департаменту культури КМДА: "Чесно кажучи я не бачу великої проблеми і музей не залишиться на вулиці".

  У бідах музею винні погані керівники - упевнена чільниця Департаменту культури. Бо гроші на рахунки закладу перераховували.

  Світлана Зоріна, диреткор Департаменту культури КМДА: "Щоб ви робили на місці КМДА, якщо керівництво музею доводить ситуацію до того, що практично не укладаються угоди. КМДА сплачує гроші директору, бухгалтеру. І чесно кажучи це ця робота яку вони повинні робити вчасно".

  Тетяна Сосновська, директор меморіальального музею - квартири Павла Тичини: "Департамент культури вже вдруге для того щоби свої огріхи, вади приховати, починає якісь кадрові переслідування - про це я можу говорити".

  У музеї бояться повторення подібної ситуації. 2 роки тому через затримку з укладанням договору, майно музею навіть арештували. Утім заклад вдалося відвоювати. За це його директорку "нагородили" - двома доганами. Зміна керівництва закладу та передача його у комунальну власність - головна мета столичної мерії, вважають музейники.

  Журналіст "5 канал": "Ще в грудні торік українські музейники отримали запрошення на поїздку до Європарламенту. За кордоном працівники музею Тичини мали розповідати про творчість українського поета. Утім поїздку перенесли аж до вересня через ситуацію з боргами".

  Поки чекають на кошти з мерії - музейники самотужки роблять із закладу культурно привабливий центр для молоді. Днями тут стартувала фотовиставка маловідомих особистих світлин поетів. А ще, зустріч формату "віч-на-віч з письменником". Кажуть - чиновники тут нечасті гості. Тому їх теж запрошують.

  Ірина Плехова, заступник директора меморіальального музею-квратири Павла Тичини: "Керівники департаменту не була. Користуючись нагодою хотіла би запросити на особисті прийоми нас не дуже чекають, дуже важко записатись".

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Чергова атака на Гостиний двір
  Наступний матеріал
  Указ про звільнення 3 голів райадміністрацій через незадовільне прибирання снігу підписав Президент
  Теги:
  Loading...