5.ua

Медики застерігають перед сезонними хворобами і новим штамом грипу [відео]

  Різке похолодання та щоденні зливи наблизили сезон осінніх недуг.  Найбільше потерпають літні люди. Вони жаліються на мігрені та підвищений тиск. 

  Анна Онопрієнко, киянка: «Оно может быть и 220, и 110. Погода эта конечно не только на меня влияет, она влияет на большинство. И, конечно, и кашель, и насморк – все это сопутствует».

  Нині в поліклініках Києва – яблуку ніде впасти. До лікарів вишикувалися черги. Роботи вистачає і після прийому. 

  Ярослав Дякунчак, сімейний лікар: «Зросла кількість викликів додому. Щодня звертається велика кількість пацієнтів – там, до 20 пацієнтів в день. Це ГРВІ. Їх налічується 7 видів».

  Утім, це ще не грип, кажуть лікарі. Першу хвилю чекають у грудні. Тоді містян атакуватиме одразу три віруси – два торішніх типу «А», це «Каліфорнія» та «Вікторія», і новий штам «Б» – «Масачусетс».

  Аркадій Мітлушок, лікар-інфекціоніст: «Грипп «Б» – он циркулирует параллельно, или немножко раньше».

  У групі ризику – літні люди, діти, жінки при надії та працівники соціальних професій. Щоби не підхопити недугу, містяни вже озброїлися народними методами.

  Кияни: «Повязка марлевая, профилактика».

  Кияни: «Промываем нос, отсасываем, закапываем, а гулять надо все равно. Свежим воздухом дышать».

  Лікарі радять налягати на фрукти та овочі. Більше часнику, цибулі та вітаміну С. Утім, імунологи кажуть – цього недостатньо, адже імунітету до нового вірусу «Масачусетс» містяни не мають. Тож випробовувати здоров'я не варто, а ймовірність не захворіти дає лише вчасна вакцинація.

  Аркадій Мітлушок, лікар-інфекціоніст: «И их рекомендуется делать, как минимум, сентябрь, октябрь, чтобы иммунитет успел выработаться, а выработка – это как минимум месяц – первичный ответ. То есть, за месяц до сезонного повышения».

  Вакцина вже є в лікарнях та аптеках міста. Коштує від 70 гривень. Утім, біля кабінетів щеплень черг немає. Натомість, лікарі застерігають від самолікування та вкотре попереджають: цього року грип атакуватиме двічі - у грудні та лютому.

  Олена Махно, Дмитро Демішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міндоходів зафіксувало у Києві до 1500 мільйонерів
  Наступний матеріал
  Сьогодні – основний день матчів 1/16 Кубка України