Медики застерігають перед отруйними грибами

  Сезон грибів - у розпалі. На столичних ятках почали масово з`являтися білі гриби, лисички та сироїжки.

  Однак, медики закликають киян не купувати їх у місцях стихійної торгівлі та не збирати у лісах самотужки. Якщо у кошик потрапить бодай один отруйний гриб - це може призвести до смерті. Цьогоріч до столичного Охматдиту вже потрапило восьмеро дітей з гострим отруєнням. Перші симптоми недуги - діарея, запаморочення, нудота та слабкість. Проявитися вони можуть як за кілька годин, так і упродовж трьох днів після вживання небезпечних грибів. Однак, звертатися до лікаря потрібно вже за перших ознак отруєння.

  Борис Шейман, головний токсиколог МОЗ України: "В какие корзины грибников попадаются чаще всего ядовитые грибы - это те, кто собирает пластинчатые грибы. Это то, что мы анкетировали при поступлении. Высокие риски попадания ядовитого гриба в корзины тех грибников, которые собирают зеленые сыроежки: 95% отравления бледной поганкой - это зеленые сыроежки".

  Кияни: "Безпечні - це ті, шо з документами, саме главне - провірені, є аналіз на них. Є санепідемстанція біля кожного ринку, де проводяться ці аналізи".

  Кияни: "Є документ, то можна купить".

  Кияни: "Ну де тут провіриш? Їх же не провіриш. Тільки на зовнішній вигляд".

  Попередній матеріал
  У КМДА обіцяють розв`язати проблему нестачі дитячих садків
  Наступний матеріал
  У столичній водоймі знайшли кишкову паличку
  Теги: