Медики закликають киян бути пильними: у парках активізувалися кліщі

  Обережно, кліщі! Медики закликають киян бути пильними: у лісах та парках уже активізувалися небезпечні кліщі. Їхні укуси загрожують людині такими хворобами як вірусний енцифаліт, марсельська гарячка та хвороба Лайма. Страждають від кліщів не лише люди, а й тварини. Як уберегти себе та домашніх чотирилапих від небезпечних укусів - дізнавалися наші кореспонденти.

  Традиційний пікнік на першотравневі свята киянка Ганна Марченко вирішила влаштувати на Лисій горі. Та відпочинок із друзями дівчині ледь не зіпсували кліщі.

  Ганна Марченко, киянка: "На себе ну там же снимали на шее. Я вообще первого клеща на себе сняла, когда еще холодно было. Еще в зимних курточках ходили и я уже с шеи сняла".

  Кліщі можуть стати причиною серйозної недуги - застерігають лікарі. Зокрема - хвороби Лайма. Вона може призвести до ураження шкіри, суглобів, м`язів, нервової та серцево-судинної системи. При кліщовому вірусному енцифаліті уражається центральна нервова система. Це  загрожує інвалідністю та може призвести до смерті. Іще одна хвороба, яка може спіткати людину через укус кліща - марсельська гарячка. Щоправда, зустрічається вона переважно на Півдні країни. 

  Не лише люди, а й брати наші менші. Чи ненайбільше від укусів кліщів страждають собаки.

  Ганна Марченко, киянка: "Штук 30 сняли уже буквально сами. Ну очень много".

  Собаки з кліщами -  нині основні пацієнти ветеринарних клінік. Щоби упередити недугу, лікарі радять профілактичне лікування. А ще - ретельно оглядати тварину після кожної прогулянки. Адже те, що кліщі мешкають лише у лісі - це міф, наголошують ветеринари. Їх можна підхопити у власному дворі.

  Марина, ветеринар: "Сам хозяин на что должен обратить внимание: животное, если его укусил клещ, обязательно присутствует вялость, отказ от пищи, слабость задних ног. Хозяин, видя єти признаки, уже должен вести в ветеринарную клинику".

  А от щоби захистити себе, містянам слід пам`ятати кілька правил.

  Та якщо від лиха вберегтися не вдалося, слід негайно звернутися до лікаря. Якщо такої можливості немає - можна видалити кліща самостійно.

  Страждати від кліщів людям та собакам лишилося ще близько місяця. Коли почнеться стабільна спека - комахи перестануть дошкуляти. 

  Світлана Одаренко, Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Замість підлоги - дерев’яний місток
  Наступний матеріал
  Книжку спогадів про Чорнобиль презентували у столиці
  Теги: