Масова загибель риби може початися у київських водоймах

  Масова загибель риби - може початися у київських водоймах. Про це заявляють столичні екологи. Усе - через аномально раннє цвітіння води у Дніпрі. Цей процес - забирає з річки максимум кисню, що і призводить до загибелі риби. Зазвичай, цвітіння води - починається лише у серпні. Утім, цьогоріч - на заваді природі - стала спека і промислові відходи.
  Михайло, киянин: "Утром придите рано, они тут трубки выставляют и стекает всякая дрянь".

  Це киянин Михайло ділиться враженнями від побаченого у Гідропарку. Каже, власники дебаркадерів, що віднедавна тут пришвартувалися, зливають свої відходи.

  Михайло, киянин: "Гостиница вон стоит , что вытворяет, там вообще полная нечисть".

  Результат такого господарювання - брудна річка. Для цвітіння води - умови - краще не придумаєш. Через накопичення поживних речовин - рослини зацвіли на два місяці раніше, ніж зазвичай.

  Володимир Борейко, еколог: "Если этих нечистот много значит водорослям прекрасно, хорошо и они размножаются".

  Цвітінню води сприяє й спека. Екологи прогнозують -цей процес спричиняє загибель риби.

  Володимир Борейко, еколог: "Когда обильное цветение воды. Особенно в небольших водоемов,очень опасно, потому что когда вода цветет на полностью высасывают водоросли кислород и может начатся мор рыбы".

  Комунальники, які мають слідкувати за чистотою водойм, розводять руками - кажуть місту вкрай необхідні якісні очисні споруди. Бо від промислових викидів - Дніпру непереливки. А поки що з цвітінням води поблизу пляжів борються вручну.

  Представник "Плесо": "Є на внутрішніх водоймах працюють боніфікатори які виловлююь в прибережній смузі, біля води вони ряску виловлюють".

  Так званих боніфікаторів, тобто - людей, які збирають водорості з берегів водойм, працює лише півтори сотні, запевняють в комунальному підприємстві "Плесо".

  На Русанівці прибиральників з "Плеса" не бачили. А от аномально раннє цвітіння води встигли помітити.

  Наскільки безпечна "квітуча" вода для киян  - контролюють у столичній санепідемстанції. На період цвітіння Дніпра, фахівці рекомендують "Київводоканалу" очищати питну воду додатковою кількістю хлору.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  40 населених пунктів Київщини лишаються без світла через негоду
  Наступний матеріал
  Через святкування Дня Конституції до 12-ї ночі перекриють рух транспорту на Хрещатику
  Теги: