Майже 20 пам`яток архітектури на Подолі реконструювали із порушенням будівельних норм

  Майже 2 десятки пам`яток архітектури на Подолі - реконструювали із порушенням будівельних норм. Про це заявляють представники Спілки архітекторів. За проектом, на історичних будинках - мали б добудувати мансардні горища. Натомість - там виросли елітні багатоповерхівки.

  Він має охоронний номер, статус пам`ятки архітектури і захищений від перебудови. Однак за останні роки будинок на Хмельницького, 30 не впізнати. За проектом, мали добудувати мансардне горище. А вийшло:

   Георгій Духовичний: "Эта реконструкция вилилась в полную перестройку дома с тремя уровнями надстройки".

  Столичний архітектор Георгій Духовичний - один із тих, хто вже не перший рік намагається достукатися до владних кабінетів. Каже, за останні роки в Києві за схожою схемою знищено десятки пам`яток. Лише на Подолі, під виглядом реконструкції перетворили на елітні  багатоповерхівки 18 об`єктів. Найбільш помітний - на вулиці Верхній Вал.

  Георгій Духовичній: "Комерчески очень выгодная схема которая была разработана состояла в следуещем - периметр объекта делается среднеэтажным. Все равно значительно выше чем тут есть там было два этажа - вы увидите что творится там. А якобы в средине квартала там где якобы этого никто не видит, там можно практически любую этажность делать".

  Господарі приміщення - українське представництво компанії "Лукойл" - від замовлення на реконструкцію відхрещуються. А от прес-служба Володимира Кличка, який мешкає за цією адресою і є замовником проекту  - на запит 5 каналу відповіла - пам`ятку не зіпсували, а навпаки повернули їй  історичне обличчя.

  У 2000-му році були проведені роботи, внаслідок яких мансарда будинку була відновлена згідно історичної довідки. Тобто будинку за адресою вул. Б. Хмельницього, 30/10 повернули історичне обличчя, зберігши його архітектурний профіль. Володимир Кличко зазначає, що всі роботи, замовником якиї він виступав, проводились з дотриманням норм законодавства, у тому числі й містобудівельних норм, правил та обмежень.

  Про поверхи замість мансард знають і в столичному управлінні архітектури. Пояснюють - такі висотні надбудови на пам`ятках 19 століття цілком законні. Але в тому випадку, якщо цінну частину будівлі - наприклад, фасад, - не чіпають.

  Для пересічних киян дізнатися, які будинки вважаються пам`ятками - таємниця за сімома замками. Публічність переліку історичних об`єктів  - лише на папері. Міська влада вже понад 10 років не оголошує реальний список цінних будинків. Відтак, відслідкувати їхню кількість стає дедалі важче.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк та Андрій Каньшин, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Що буде на місці Десятинної церкви - вирішуватимуть кияни
  Наступний матеріал
  На історичних місцях Києва з`являться анотаційні дошки
  Теги: