відкриті джерела

"Люди їдуть від проблем": психолог розповіла про причини еміграції українців-заробітчан

  Утім, не ознайомившись із законодавством країни, до якої людина виїхала працювати, вона зіштовхується з безліччю проблем

  Виїжджаючи на заробітки за кордон, українці тікають від проблем у своїй країні, адже відчувають себе тут незахищеними. Про це повідомила психолог Наталія Кухтіна, передає "112 Україна". 

  "Люди виїжджають не тільки за грошима. Люди ще їдуть від проблем. І коли людина не бачить у собі ресурсу або не здатна на вирішення якихось проблем, які у неї є, вона таким чином мінімізує свої психологічні людські ризики. І тут гроші не вирішать це завдання, тому що тут питання не тільки в грошах. Плюс люди ще хочуть відчувати себе захищеними. Зарплату підняли, а як буде із законодавством? Як буде з усіма юридичними формами захисту людини? І тому потреба в безпеці, а не тільки в грошах, от це є причиною", – сказала вона.

  Водночас, не ознайомившись із законодавством країни, до якої людина виїхала працювати, вона наштовхується на безліч проблем.

  "Безвідповідальність людини, яка робить такий вибір. Вона ніби з двох бід обирає найменшу. Вона, їдучи працювати, наприклад, у Польщу, Чехію, у ці сусідні країни, не вивчає законодавство цих країн, тому що психологія: якось буде. Якось буде, якось влаштуємося. Ні, так там не буває. Вони не вивчають культуру цих країн. Оскільки вони не знають, то вони не дотримуватимуться правил. Це буде викликати в місцевого населення протест. Вони не люблять цих людей, і вони, виїжджаючи до цих країн, ставляться до цих людей просто як до експлуататорів. І, природно, вони отримують зворотну реакцію неповаги, знущання. Але хто на чию територію приїхав? І якщо людина приїжджає на цю територію, вона повинна як мінімум мати максимум інформації, і вона повинна поважати цю територію. Тоді до неї будуть ставитися з повагою", – зазначила психолог. 

  Зауважимо, що за даними Мінсоцполітики, трудова міграція встигла торкнутися 9 млн українців.
  Попередній матеріал
  На Закарпатті від кору помер 12-річний хлопчик – батьки подали заяву до поліції
  Наступний матеріал
  Одразу після матчу: у Великій Британії під час аварії вертольота загинув мільярдер – власник футбольного клубу
  Теги: