Любителі двоколісного транспорту вирішили випробувати київські велодоріжки [відео]

  На велосипеді по заторам. Столичні любителі двоколісного транспорту вирішили випробувати київські велодоріжки. Та майже відразу натрапили на купу перепон. На лівому березі посеред доріжок торгують Овочами та фруктами, паркуються вантажівки, а інколи навіть стоять стовпи з ліхтарями. Невдоволені велосипедисти поїхали в середмістя. Там саме встановлювали перші в Києві велопарковки. Чи вдалось припаркуватися - далі в сюжеті.

  Велосипедист Владомир зі свого двоколісного транспорту не злазить вже два роки. Жаліється - розгулятися на велосипеді в Києві нема де. Велосипедна доріжка на проспекті Бажана - для хлопця стала дорогою з перепонами.

  Владомир, велосипедист: "Тут є цікаві місця. напирклад незанижені бордюри в окремих місцях. Навіть можна тренуватись стрибаи на них".

  Та це ще дрібниці. Проїхавши ще сотню метрів велосипедист наштовхується на продавців яблук. А цей велосипедист наткнувся на стовп із ліхтарем. Каже, що таке велодоріжка - розуміють не всі. Тому доводиться й кричати, й сигналити.

  А ще цю велодоріжку вподобали як місце для агітації. Утім побачивши камери - намети прибирають.

  Велосипедист: "Палатки понаставляли. Вони скріь по велодоріжці оцій".

  Хоч велодоріжок у Києві вже є кілька - та їздити стало не легше, нарікають любителі екологічного транспорту. Адже будують їх так, що дістатися з околиці міста у середмістя - неможливо. Веломаршрутів, мовляв, немає. Безпека - під сумнівом.

  Перетнувши усі перепони, веловодії з лівого берега столиці їдуть до середмістя. Там біля оперного театру встановлюють велосипедні парковки. Та біда - дістатися до тих стоянок неможливо. Бо велодоріжки тут ще не будували.

  У "Київтранспарксервісі", яке й ставило велопарковки пояснюють - стоянки зробили там, де порадили в Асоціації велосипедистів.

  Представник, "Київтранспарксервіс": "Ото шо ми зробили ми зробили на підставі того що нам дала асоціація велосипедистів, не ми їх самі взяли й зробили".

  Ірина Бондаренко, представник Асоціації велосипедистів Києва: "Ми їх не просили. Це була ідея КМДА становити цю велопарковку".

  Як робити стоянки для велосипедів комунальникам розповіли - кажуть в Асоціації велосипедистів Києва. Та наголосили - робити їх у столиці ще зарано. Адже місто потребує, насамперед. комплексної програми велосипедного розвитку і визначення популярних маршрутів.

  Ірина Бондаренко, представник Асоціації велосипедистів Києва: "Ми їм пояснювали що велосипедні стоянки це передчасний крок. Це дуже рано робити.але тим не менш кмда все одно вирішило їх зробити. Вони напоялгали на тому, що ми все одно будемо їх робити".

  Про стовпи та сміттєві баки посеред велодоріжок у мерії знають.

  Дмитро Сергієнко, член робочої групи з питань реалізації Стратегії розвитку Києва до 2025 року: "Можливо можна зробити об`їзд через дорогу. але по дбн це заборонено, але у нас є державні норми і ми не можемо їх обійти".

  Чиновники напланували - найближчим часом у столиці буде майже три десятки подібних велопарковок. Вартість кожної близько півтори тисячі гривень. Припаркувати свій двоколісний відсьогодні можна буде й біля київської мерії. Утім, хто з чиновників буде нею користуватися - інціатори такої ідеї не поточнили.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Після виборів депутати знову розглядатимуть питання про посилення відповідальності за наклеп
  Наступний матеріал
  День працівника освіти відсвяткували на Київщині
  Теги: