amnestysicilia.it

ЛГБТ-активісти скасували "Марш рівності", який планували провести у столиці

  Організатори були змушені скасувати Марш Рівності, запланований на завтра в Києві. Про це повідомляється у прес-релізі правозахисної організації Amnesty International, пише УНІАН.


  Згідно з повідомленням, захід було скасовано, оскільки міліція Києва заявила, що не зможе гарантувати безпеку учасникам заходу.

  "Сьогодні, 4 липня, на зустрічі з Оргкомітетом "КиївПрайд2014" міліція заявила про неможливість забезпечити безпеку демонстрантів з боку чисельної групи ультраправих контр-демонстрантів, які можуть з'явитися на захід озброєними. Внаслідок цього, оргкомітет був змушений скасувати Марш", - повідомляє AI.

  "Amnesty International висловлює глибокий жаль щодо нездатності київської міліції гарантувати адекватний захист для бажаючих взяти участь у Маршу Рівності, запланованому на завтра", - сказано в повідомленні.

  Також AI нагадує українській владі, що права на свободу зібрань і вираження є фундаментальними правами і що Україна, як і інші держави, повинна поважати, захищати та забезпечувати їх без будь-якої дискримінації.

  "Ця невдача влади гарантувати право на свободу зібрань і висловлювання розчаровує ще більше, враховуючи те, що активісти Євромайдану змогли досягти своїх цілей через здійснення цих самих прав", - заявив Джон Дальхузен, директор регіональної програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії.

  "Україна не повинна підривати фундаментальні права людини і Amnesty International закликає українську владу і київську міліцію в обов'язковому порядку забезпечити охорону Маршу та захист всіх охочих взяти участь наступного року", - йдеться у повідомленні.

  Раніше анонсувалося, що у Києві відбудеться організований правозахисниками та ЛГБТ-спільнотою "Марш рівності", спрямований на досягнення результатів у боротьбі за громадянське рівноправ'я.
  Попередній матеріал
  Екс-заступнику Захарченка обрано запобіжний захід – домашній арешт - ГПУ
  Наступний матеріал
  Понад 74% українців вважають окупацію Криму російською агресією - опитування
  Loading...