5.ua

«Київські мауглі» дивують вихователів розвиненістю і освітою [відео]

  Старші діти – Оля та Толик – уже пішли до школи, а менші – Добриня та Ілля – граються з однолітками. У центрі кажуть: нові підопічні здивували – діти вміють читати, писати та за розвитком відповідають усім нормам. Тим часом, на батька чекає низка юридичних процедур. Спершу він має відновити документи, а потім довести своє батьківство у суді.

  Трирічний Ілля показує своє нове ліжко. Таке він побачив уперше. Досі хлопчик ночував у лісі у поліетиленовому наметі.

  Ілля: «Положили пленку, а потом тряпки все положили, и одеяло. И спали».

  Про своє колишнє життя діти говорять неохоче. Жили разом із батьком у наметі і ніколи, навіть під час лютих морозів, не мерзли. А ще згадують, як збирали ягоди та гралися з м’ячем.

   Оля і Толя: «В лесу, в лесу. Из пленки дом. И собака была. Тепло, у нас печка была».

  Оля: «В лесу мы по деревьям лазили. Когда ягода была – мы залазили и ягоды там ели».

  Зараз лісова четвірка – Толик, Ілля, Добриня та Оля – звикають до нормального життя. Толик та Оля днями вперше пішли до школи. До нових умов діти адаптуються швидко. Вчителі кажуть, нові підопічні їх здивували – попри життя в лісі, вони комунікабельні, легко сходяться з іншими дітьми. А ще – рахують і добре читають. Старший - Толик – читає на рівні другого класу.

  Вихователь: «Він читає, він читає дуже добре на російській мові букварика, він не знав букву "і" – нашу, українську букву "і". Він з задоволенням пише, рахує до 100. Комунікабельні вони – видно, що з ними займався батько».

  Окрім вихователів, із дітьми працюють психологи. Кажуть, розвиток цілком відповідає нормам.

  Ніна Філіпова, психолог: «Якихось показників занедбаності не виявлено. Вони знають усіх тварин, вони знають усі кольори. Вони адаптуються, вони спілкуються з дітьми. Єдине що – в них присутня соціальна занедбаність через те, що вони проживали в лісі, а не в соціумі».

  Більше того – діти добре розрізняють дерева, рослини, гриби та ягоди.

  Діти: «Красноголовцы, белые и польские. Подосиновик, подберезовик. Если он в листве весь, то у него шляпка белая, если он из листвы выходит – у него может тонкая нога быть и толствая, вот, если толстая, то это белый».

  У майбутньому батько планує забрати дітей. Передусім, він має відновити паспорт та отримати документи на дітей. Адже в жодного з них немає свідоцтва про народження. Далі чоловікові доведеться доводити своє батьківство у суді.

  Заступник начальника Департаменту у справах сім’ї та молоді: «Цей мужчина, який жив з ними у цій халабуді, він де-юре не є батьком. Це дуже складна процедура, тому що одна процедура тягне за собою іншу. Треба доводить батьківство. Крім тесту ДНК, є ще позов про встановлення батьківства».

  Житло для родини планують підшукати до зими. А от юридичні процедури – триваліші. Возз’єднатися з батьком діти зможуть не раніше весни. А от маму досі не знайшли. Доки вирішуватиметься доля родини, дітки перебуватимуть у реабілітаційному центрі.

  Євгенія Подобна, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На зиму у Києві введуть нові правила паркування авто
  Наступний матеріал
  Синоптики прогнозують Києву потепління