Київська обладміністрація на 10% зменшить ціну на ліки

  На десять відсотків зменшити ціну на ліки уже в першому кварталі цього року взялися у Київській облдержадміністрації. Для цього у кожному місті та селі Київщини створять комунальні апкети, які працюватимуть без посередників: медичні препарати потраплятимуть сюди відразу від виробника. Для цього в облдержадміністрації ведуть переговори і підписують договори з фармацевтичними компаніями Київщини та інших регіонів України.

  Головний лікар Броварської районої лікарні Валентин Багнюк про користь комунальних аптек знає не з чуток. Власними силами такий заклад створив на базі місцевої лікарні. Витратив на нього близько 30 тисяч гривень. Комунальна аптека працює вже півтора року. 

  Валентин Багнюк, головний лікар Броварської центральної районої лікарні: "Приватні залишилися, дві в нас звернулося, ушли, а приватні зменшили ціни у багато-багато разів. Тому що є різні люди, є такі що прибігли, взяли і пішли, а ті що знають ціну, а це вже знають усі. в мене там черги стоять, томц ми ще одну відкриваємо на території лікарні".

  Саме у такий спосіб знизити ціни на ліки в області планує губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк. У місячний термін ГУ охорони здоров’я Облдержадміністрації та управління цінової політики має перевірити ціни на ліки і створити в кожному місті та селі комунальні аптеки.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Я мав можливість ознайомитись із тими цінами і та строкатість мене сьогодні не задовольняє. ми будемо підписувати з тами заводами як дарниця, з таким заводами як Здоровя харків і з іншими напряму, які будуть поставляти медичні препарати у нашу комунальну аптеку".

  Анатолій Разумний, виконавчий директор фармацевтичної компанії: "Ми сьогодні сформували досить потужний асортимент - 540 найменувань лікарських засобів. і це закриває по найбільшим потребам, по серцево-судинним захворювань, по антибіотикам, на 60-70 відсотків всі можливі призначення. Тобто, користуючись навіть лише припаратами цих чотирьох заводів сьогодні можна закрити більшу частину проблем охорони здоровя області".

  Щоби зробити медикаменти для жителів області ще доступнішими, губернатор пообіцяв дотації для малозабезпечених верств населення. Облдержадміністрація оплачуватиме близько двадцяти відсотків вартості ліків.

  Наталя Гончарова, Ігор Пльонкін,  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Невідомий повідомив про замінування київського метро
  Наступний матеріал
  Саркозі пообіцяв берегти євро як єдину валюту
  Теги: