Київська мерія звітувала про повернення до комунальної власності незаконно приватизованих будинків

  Про повернення до комунальної власності незаконно приватизованих будинків та земельних ділянок звітує мерія. Однак більшість судових рішень досі не виконані. Зокрема громаді міста на сьогодні НЕ належать Садиба Мурашка, амбулаторія на Трьохсвятительській, 7 та земельні ділянки на Малій Житомирській 12-14-ть, Гоголівській 7. Чому місто не поспішає забирати своє майно - з`ясовувала Світлана Одаренко.

  Киянин Олександр Глухов - єдиний із мешканців, хто взявся боронити Садибу Мурашка на Малій Житомирській. П`ять років судових тяганин і остаточний вирок: будівлі продали незаконно, їх мають повернути місту. Та вже півроку виконувати рішення суду Державна виконавча служба не поспішає.

  Олександр Глухов: "Взяти документи в того власника, який відповідно до рішення суду вже не є власником, і переоформити на того власника, який є власником. От я сьогодні отримав листа з прокуратури. Вони пишуть, що вони будуть вчиняти усі необхідні дії, щоби змусити київську владу забрати собі ці будинки".

  Тим часом мерія лише звітує про повернення незаконно приватизованих об`єктів.  

  Олександр Попов, голова КМДА: "Якщо є рішення суду, то рішення київради вже непотрібно. Бо рішення суду вже є остаточним і вже ніхто нічого не може змінити. Воно є для виконання будь якого органу, в тому числі і органу місцевого самоврядування". 

  Однак юридично - садиба Мурашка, як і амбулаторія сімейної медицини на Трьохсвятительській - досі у повітрі. Суд забрав їх у приватних власників, але місту вони теж не належать.

  Слайд: "Об’єкти за адресами вулиця Мала Житомирська, 12-14 ще не належать до комунальної власності. Щодо будівлі на вулиці Трьохсвятительська, 7,  Господарським судом Києва  визнано право власності за територіальною громадою міста Києва. Наразі триває процес виконання судового рішення".

  Заступник начальника Головного управління комунальної власності Л. Міщенко: "Тим часом - Апеляційний господарський суд нині вирішує: чи повертати місту земельну ділянку, на якій власне і розташована садиба Мурашка. Представник Київради у суді виступає на боці компанії, яка приватизувала землю. Мовляв, продали ділянку законно. У прокуратури інша думка".

  Прокурор відділу прокуратури Києва Ольга Василюк: "Незаконним вважаємо це рішення з тих підстав, що спірні земельні ділянки, з приводу законності надання яких ми звернулися до суду знаходяться в охоронній зоні. Вони законом віднесені до земель історико-культурного призначення, відтак і до категорії особливо цінних земель".

  Незаконними рішеннями Київради суди різних інстанцій назвали виділення землі на Гоголівській, 7, Пейзажній алеї  та надання в оренду на 15-ть років ділянки на вулиці Гончара - в буферній зоні Софії Київської. Чіткої відповіді - кому нині належать ці ділянки в управлінні земельних ресурсів - не дали.

  Втратило чинність рішення Київради "про надання Головному управлінню МВС земельної ділянки на вулиці Гоголівська, 7".
   
  Начальник Головного управління Земельних ресурів Віктор Петрук: "Тим часом, громадські активісти, які захищають пам"ятки архітектури та  останні клаптики комунальної землі у центрі столиці - побоюються: судовІ рішення так і не будуть виконані. А масове оскраження незаконних рішень Київради - закінчиться після виборів мера".

  Світлана Одаренко, Євген Кияшко та Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У заказнику "Пірнівський", що на Київщині, активізувалося будівництво приватних котеджів
  Наступний матеріал
  Пішохідну зону від парку "Володимирська гірка" до Києво-Печерської Лаври відреконструюють
  Теги: