Київрада запровадила 3 нових податки

  Уже із першого січня наступного року з киян стягуватимуть податок на квартири. Розкошелитися доведеться тим, у кого квартири більші за 120 метрів квадратних. В очікуванні Євро - не забули і про туристів. За кожну ніч у готелі вони платитимуть туристичний збір. Усі ці рішення Київрада нагора видавала на сесії, після двохмісячної перерви.

  Один відсоток від мінімальної зарплати за один квадратний метр житла - у столиці новий податок на нерухоме майно. Із 1 січня власники квартир площею понад 120 квадратних метрів мають викласти 9 з половиною гривень за кожний зайвий квадрат на рік.

  Хороми від 240-ка квадратних метрів коштуватимуть майже втричі більше. Однак, таких квартир у столиці не більше п`яти відсотків, запевняють чиновники. Тож, більшість киян може спати спокійно і задарма. Не бояться за власні гаманці й депутати.

  Окрім власного даху, містяни більше сплачуватимуть й за місце ночівлі для автівки. Іще один новий податок - 50 копійок за один квадратний метр парко-місця. А це - зростання цін на паркування, впевнені депутати.

  Та найбільші дискусії у сесіїйній залі точилися довкола Стратегії розвитку Києва. Не ухвалювати документ за основу закликала фракція "Удар", решта депутатів Стратегію затвердила, однак із численними доповненнями.

  Документ важливий, а головне - розроблявся задарма, хвалиться голова КМДА Олександр Попов. Депутати, натомість, закидають: кошти хоч і інвесторські, але від фонду, який пов`язують із Ренатом Ахметовим. А тому - Стратегія не об`єктивна. У мерії ж обіцяють: усі думки врахують. Пропозиції збиратимуть на сайті, телефоном та електронною поштою до осені.

  Серед рішень Київради - зміни до столичного бюджету. Йдеться про отримання субвенції із державної скарбниці. Зокрема - 900 мільqонів гривень Київ отримав на погашення різниці у тарифах, 40 мільйонів - на реконструкію доріг до Євро, ще 20 - на благоустрій пляжів. Загалом, столична скарбниця поповнилася на півтора мільярда гривень. 

  Світлана Одаренко, Андрій Верстюк, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Найсильнішим клубом Латинської Америки став бразильський "Сантос"
  Наступний матеріал
  Комісія Київради перевірить законність добування піску в столиці
  Теги: