Київрада заборонила будівельні роботи в охоронній зоні Софійського собору

  Київрада заборонила будівельні роботи в охоронній зоні Софійського собору. Йдеться як про старі, так і про нові будівництва. Так депутати виконали рекомендації ЮНЕСКО. Заборона триватиме до затвердження детального плану території буферної зони. Його має розробити КМДА. Тоді як новостоворена тимчасова контрольна комісія Київради - відстежуватиме самовільне захоплення земельних ділянок та незаконні будівництва.

  Так мітингувальники пародіюють депутатів: ділять ласі шматки Києва. Невдоволені прийшли під стіни Київради, щоби та заборонила будь-які будівництва у середмісті.

  Заборонити навіть розглядати питання проектів щодо землевідведень в центральній історичній, а також виконати рішення ВР про накладення мораторію на будівництва у зелених зонах. Однак депутати сьогодні вирішили призупинити  будівельні роботи лише на кількох вулицях.

  Галина Герега, секретар Київради: "Заборона буде на таких вулицях як Іринінська, Рейтарська, Олеся Гончара, Велика Житомирська, Михайлівська та в Михайлівському провулку".

  Пікетувальники обурені - Київрада лишила поза увагою скандальні будівництва біля станції метро Театральна та на вулиці Пирогова, хоча міжвідомча комісія постановила: обидві недобудови слід знести.

  Протестуючий: "Скандальна театральна не потрапила, її там нема, хоча дням голова кмда О.Попов підкреслювали, що вони підготували проект-рішення який, опираючись на рішення міжвідомчої комісії, говорить про демонтаж цієї скандальної будівлі і демонтаж скверу".  

  Чимало питань до Київради має й захисниця Софії Київської Ірина Нікіфорова, яка протестує проти будівництва на Гончара. У висновку експертної комісії, що заборонила роботи, жінка побачила зовсім інше. 
   
  Протестуючий: "Эти выводы поменлись с плюса на минус. То есть если было жестко сказано остановить строительные работы и отменить землеотвод, то здесь фактически сводятся к рекомендациям застройщиков узаконить паркинг, доказат его безопасность для Софии киевской и после окончания строительсва произвести его благоустройство территории".  

  Нове формулювання з`явилося й в проекті рішення про заборону будівництв. Коли це питання розглядали в комісіях - хотіли заборонити як старі, так і нові будівництва. Сьогодні в документі йдеться лише про призупинення вже існуючих.

  Меліхова: "В протоколі доручень Попова написано - призупинити будівництва. А Кучук дає проект-рішення - призупинити нове будівництво. "Казнить нельзя помиловать" - куда запятую поставить?"

  Помилку виправили депутати: за проект із відповідною поправкою - проголосували 73 обранці. Мітингувальники рішення Київради не дочекалися. Розійшлися боронити Київ від забудовників - на місця. 

  Світлана Одаренко, Олександр Зименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Ще одна людина заарештована через скандал довкола News of the World
  Наступний матеріал
  Черговий розподіл влади в Київраді
  Теги: