Київрада відклала перейменування 10-ти вулиць з радянськими назвами

  Десять столичних вулиць невдовзі можуть змінити свої назви. Депутати Київради відправили на доорпацювання відповідний проект рішення. Серед вулиць, які хочуть перейменувати - ті, що пов`язані з радянським минулим, Червоноармійська та Фрунзе. Тим часом, що робити з пам`ятниками комуністичним вождям - на Хрещатику 36 ще не придумали.

  Він - чи не єдиний в Україні пам`ятник, який так уважно пильнує міліція. Біля постаменту Леніну завжди свіжі квіти і намети з комуністичною символікою. А от барельєфам Сталіна та Леніна в ось цьому приміщенні Ощадбанку не позаздриш. Хтось з відвідувачів установи обурився і поскаржився у профільну комісію Київради.

  Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради: "Я про них не знав, якби мені не написали. Навіть люди, які заходять в цей банк, вони не піднімають голову, не дивляться, які величезні помпезно-радянські барельєфи там висять".

  Згодом погруддя вождів сховали за білими стендами.

  Журналіст: "Чому взагалі їх затулили папером?"

  Працівник банку:
  "Да мне без разницы, чесно..."

  Киянка Олена переконана: обличчя радянських вождів сховали дарма.

  Олена: "История есть история, не нам ее переписивать, я считаю - нельзя все закрывать было".

  Вивчати радянські гасла можна і у столичному метрополітені. На станціях, що будувалися ще півсотні років тому, стіни усіяні символікою минулих років. Наприклад, помпезний барельєф Леніна можна побачити на платформі станції Театральна.

  Пам`ятників вождям тоталітарного режиму у Києві ще збереглося сила-силенна, розповідають кияни. Один з таких - Володимиру Іллічу Леніну - знайшли і ми. На Рибальському півострові стоїть бюст Леніна - прямісінько перед будівництвом Подільсько-Воскресенського мосту.

  Споруди біля цього будмайданчика вже давно перетворили на купу мотлоху. А ось погруддя радянському вождю - залишилося. На запитання, чи зноситимуть його, тутешні робітники стинають плечима - Леніна просто не помітили.

  Журналіст: "Тут стоїть пам`ятник Леніну. Бюст такий, бачили його?"

  Робітник: "Не, тож на заводе где-то стоит, не видел... Это ж завод стоит, это не наша територия".

  У профільній комісії Київради кажуть - раніше хотіли зібрати усі пам`ятники радянського минулого в одному місці і створити так званий "Парк радянського періоду". Та поки що ця ідея зависла у повітрі. Так само не вистачило депутатам одностайності і щодо перейменування частини вулиць. Відучора Фрунзе мала стати Кирилiвською, Червоноармiйська – Великою Василькiвською, Дмитрова – Дiловою, а Воровського – Бульварно-Кудрявською. Утім цей проект відправили на доопрацювання.

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість жертв останнього землетрусу у Туреччині зросла до 19 осіб
  Наступний матеріал
  Сьогодні в Київське море запустили 30 тисяч мальків
  Теги: