Київрада планує закупівлю системи голосування за 13 млн грн.

  Секретаріат Київміськради уклав угоду з НТТОВ "Рада" на розробку та впровадження системи інформаційного забезпечення депутатів Київської міської ради в залі пленарних засідань "Рада IV Київ".


  Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

  Вартість угоди становила 12,97 млн гривень.

  "Йдеться про програмно-технічний комплекс, який забезпечує процес голосування депутатів. Скільки часу знадобиться на встановлення системи - невідомо, в тендерній документації не вказаний чіткий термін виконання робіт", - пише видання.

  Зазанчено, що компанія отримала замовлення без відкритих торгів, за переговорною процедурою з огляду на потребу в уніфікації та стандартизації. В період з 1998 - 2013 рр. саме вона здійснювала розробку, впровадження, авторський супровід, модернізацію, технічне обслуговування та адаптацію системи НТТ "Рада", окрім того відповідно до експертного висновку інституту Кібернетики НАНУ це підприємство єдине, що може надати такі послуги.

  Нагадаємо, раніше в міськраді стояла система "Рада - ІІІ Київ", однак вона була знищена під час Майдану, й за результатами обстеження НТТ "Рада" - відновлена бути не може.

  Влітку міський голова Києва Віталій Кличко заявляв, що на відновлення системи "Рада" потрібно 11 мільйонів гривень. Цю цифру у якості орієнстовного кошторису обрахувало саме НТТ "Рада" при курсі долара в 9,04 гривень з попередженням, що сума договору може змінюватися залежно від курсу, а також обсягів робіт.

  Разом з тим 23 жовтня секретар міськради Олексій Резніков заявив, що столична влада відмовилась від ідеї купувати нову систему, а натомість намагається відремонтувати стару.

  Для порівняння: найбільшою системою для голосування в Україні є система "Рада-3", встановлена у Верховній Раді в 2002 році. Розрахована на 450 депутатів система разом з подальшою модернізацією коштувала близько 0,8 млн доларів.

  Нова система для Київради, що складається зі 120 депутатів, у перерахунку по курсу НБУ коштуватиме близько $1 млн.
  Попередній матеріал
  Під час бою у донецькому аеропорту загинув доброволець "Правого сектору"
  Наступний матеріал
  В Україні перестала бути обов’язковою "мокра печатка" на документах