Київрада дозволила підвищити вартість соціальних сортів хліба

  Відзавтра кияни купуватимуть хліб за новою ціною. Депутати Київради погодилися з вимогою пекарів і дозволили підвищити вартість соціальних сортів. Виробники та чиновники зрештою, домовилися, що для малозабезпечених зростання ціни компенсуватимуть спеціальними надбавками - 15 гривень на місяць на одну людину. Акціонерному товариству "Хліб Києва" теж виділять понад 37 з половиною тисяч гривень компенсації. Щоби отримати хлібну дотацію, малозабезпеченим категоріям громадян потрібно буде звернутися до робочої групи при КМДА.

  І хліба, і видовищ не бракувало на черговій сесії Київради. Депутати саме зібралися, щоби розглянути питання про подорожчання борошнЯних виробів у столиці. Для наочності у будівлі КМДА влаштували виставку хліба. Смачні буханці київським депутатам пропонує навіть секретар київради Олесь Довгий. Від дармової пайки відмовляються лишень бютівці. Вони ж і не голосують за постанову про подорожчання соціальних сортів хліба. Але - залишаються у меншості.

  Утішені рішенням Київради пекарі. Піднімати ціни вони можуть хоч з п"ятниці. Якщо встигнуть підготувати документи. За буханець українського тепер правитимуть 3 гривні, пшеничного - 2 гривні 40 копійок. Батон коштуватиме 2,50.

  Допоки депутати ласували дармовим хлібом, кияни продовжували купувати за свої. Востаннє - за нинішніми цінами. Лишень учора пенсіонерів потішили звісткою про підвищення пенсій, а вже сьогодні літні люди міркують, як вдарять по кишенях нові ціни.

  Найбільше мешканців турбує, бо впав останній бастіон: хліб, який у Києві був традиційно смачний та дешевий. Побоюються, що слідом поповзуть ціни й на інші харчі.

  Тих киян, яких столичні урядники вважають малозабезпеченими, підгодовуватимуть із міського бюджету. До кінця року на ці цілі збираються витратити 37 мільйонів гривень. Із розрахунку 15 гривень на людину щомісяця. Столичні керманичі порахували: після подорожчання середньостатистичний киянин витрачатиме на стратегічний продукт на 11 гривень 90 копійок  більше, ніж дотепер. Цифру округлили і вийшли на 15 гривень. Їх додаватимуть до пенсій тим, у кого вони менші за 1200 гривень, а також самотнім матерям та багатодітним родинам.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Пенсіонери непрацюючі та інші незахищенні верстви населення вони не відчують на собі і на своїх домашніх бюджетах жодного підлвищення ціни на хліб. Більше того з моменту підвищення ціни на хліб, яке відбудеться при чому відбудеться незначне по відношенню до бажань хлібовиробників, кожен соціально незахищений киянин буде отримувати з київського міського бюджету щомісячну хлібну надбавку і ці виплати будуть щомісячно видаватись разом з пенсією та іншими виплатами".

  Дотепер підприємство Хліб Києва жило за рахунок дотацій з міського бюджету. Після підвищення цін має нарешті стати рентабельним. Утім кошти, які раніше доплачували виробникам, не вивільняться. Їх перекладуть у кишені малозабезпечених киян.

  Ольга Кошеленко, Алла Козакова, Кондратьєв та Орест Пона, 5 канал

  Попередній матеріал
  50 років республіки відзначає Ірак
  Наступний матеріал
  Обвалилася башта генуезької фортеці XIV століття у Криму
  Теги:
  Loading...