"Київметробуд" споруджує підземку в борг [відео]

  180 мільйонів гривень заборгувала мерія "Київметробуду". Працівники, які зводять станцію метро "Теремки", отримали зарплату лише за листопад і частково за грудень. Погасити борги обіцяють вже наступного тижня. Зокрема, 100 мільйонів гривень дасть Кабмін. На завершення ж будівництва необхідно ще півмільярда гривень.

  Будівельники зітхнули з полегшенням: найважчий етап робіт - проходка перегінних тунелів - завершилася. Шлях від станції "Іподром" до майбутньої "Теремки" був непростим.  

  Володимир Петренко, директор "Київметробуду": "Ми в`їхали в пойму якоїсь підземної ріки. Дуже були великі проблеми із тиском води - вода проривалася прямо в тунель, і нам відкачували воду, щоб знизити цей тиск, а потім ми перетинали ще й кільцеву дорогу, шляхопровід. Один тунель пройшов між опорами шляхопроводу".

  Нині вже будують 100-метрову платформу та вестибюль.

  Володимир Петренко, директор "Київметробуду": "Добирається до відмітки грунт, робиться підготовка, гідроізоляція клеїться на стіни, робиться армування, бетонування. Станція, люди, пасажири. Це станція, її 104 метри довжина і десь трошки менше половини зроблено".

  Працюють - з ентузіазмом, але без грошей. Перебої з фінансуванням почалися ще з грудня. Заробітної плати працівники не бачили вже два місяці.

  Журналіст: "Коли останній раз отримували?"

  Працівник: "За листопад місяць".

  Журналіст: "Як живете?"

  Працівник: "Як вам сказать? Якось витягуємся".

  Працівник: "А на що нам жаліться? У нас шабашки єсть, ми квартіри вечорами робимо, то й нормально. Два тижні назад була зарплата".

  Журналіст: "Але ж це за листопад".

  Працівник: "Ну то й що, шо за листопад, зато її отдають. Це не прораби, які можуть вообщє їх не дать".

  Представник керівництва "Київметробуду": "У нас грудень частково, січень ще не платили заробітну плату. Давали нам арматуру, цемент, щебінь давали люди в борг. Але всі можливості вже вичерпані".

  Грошей не було, бо не мали бюджету - пояснюють у мерії. Віддати борги обіцяють вже наступного тижня. 100 мільйонів дасть Кабмін, решту знайдуть у столичній скарбниці.

  Так майбутня станція "Теремки" виглядає сьогодні, а такою вона має стати вже до дня Києва. Це - найоптимістичніша дата. Відкрити нову станцію мали ще наприкінці минулого року. Тепер, кажуть, у першому півріччі 2013-го року. На завершення робіт необхідно близько півмільярда гривень. Однак, у міському бюджеті на цю гілку підземки закладено лише 300 мільйонів. Стільки ж - на початок будівництва метро на Троєщину. З боргами ще не розрахувалися, та вже планують:  

  Олександр Попов, голова КМДА: "Рік буде історичний - одну лінію завершили, іншу розпочнемо".

  Орієнтовна вартість нової гілки - 14 мільрядів гривень - це майже річний бюджет столиці. Ще торік мерія підписала меморандум з російським банком щодо фінансування будівництва. Однак тепер - знову шукає варіанти.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Я зараз не хотів би коментувати, тому що є різні варіанти, і перший етап роботи - з нашими партнерами визначити, які ці варіанти реальні. Це може бути частково приватне, частково державне, міське фінансування".

  Подільсько-Вигурівська лінія метрополітену матиме 12 станцій і з`єднає правий і лівий береги. Переправити техніку та розпочати роботи метробудівці готові хоч і влітку, коли завершать роботи на "Теремках". На Куренівсько-Червоноармійській лінії - це кінцева станція. 

  Світлана Одаренко, Віталій Савицький, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Світ відзначає День закоханих [відео]
  Наступний матеріал
  Керівник ще однієї РДА Києва подав у відставку
  Теги:
  Loading...