"Київавтодор": столичні зливостоки треба розширювати

  Перевіркою на витривалість стали для Києва дощі, які тривають кілька днів поспіль. Зливні стоки не встигали пропускати воду. Як результат - кілька вулиць підтопило. Чому мережі не справляються зі зливами - пояснюють в "Київавтодорі". Для журналістів влаштували екскурсію на центральний міський колектор.

  Центральний міський колектор наповнюється стічними водами з усього середмістя столиці. Зараз рівень води тут незначний. Утім, за таких злив, які були, наприклад, на початку тижня, вода піднімається аж до стелі.

  Старший майстер Голосіївського експлуатаційного управління Віталій Артюх каже - перебувати без відома представників ШЕУ в колекторі заборонено. Через надмірну цікавість життями поплатилися вже четверо людей.

  Віталій Артюх, старший майстер ШЕУ Голосіївського району Києва: "Здесь уже 4 человека погибло, в этом коллекторе. Да, диггеры".

  Під час дощу потоки води з Хрещатика та навколишніх вулиць стікають сюди. Тунель, завдовжки півтора кілометра, під час останніх злив повністю заповнився за 10 хвилин, каже пан Віталій.

  Віталій Артюх, старший майстер ШЕУ Голосіївського району Києва: "2 тысячи литров в секунду воды. Если дождь начался, если хороший дождь - это десять минут".

  Фахівець переконує - колектор, побудований ще в довоєнні роки, нинішні зливи витримує. Щоби вода не затопила вулиці, місце її виходу до річки Либідь потрібно вчасно чистити від сміття та гілок. Інакше - центр столиці ризикує потонути, як скажімо, вулиця Скляренка на Куренівці. Цьому, зокрема, сприяє будівництво багатоповерхівок у середмісті.

  Віталій Артюх, старший майстер ШЕУ Голосіївського району Києва: "Увеличивается водозбор води, реконструюються вулиці. А труба ливнестокова залишається старою.Наприклад, раніше збиралося води з тисячі кв. метрів, а зараз з 2 тисяч метрів".

  Щоби зарадити затопленню в майбутньому, колектор треба збільшувати, кажуть фахівці. Інший варіант - ставити додаткові зливні мережі. Утім, такого проекту дорожники поки що не мають.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА оприлюднила рейтинг районів міста за 1-ше півріччя
  Наступний матеріал
  На Святошині затопило щонайменше 11 квартир - ЖЕК не поспішає з допомогою
  Теги: