Київ: школа для дітей-аутистів під загрозою виселення

  Дитячий аутизм - не вирок. Школа "Сходинки" - одна з небагатьох в Україні для дітей-аутистів. Там малят із вадами у розвитку навчають не тільки читати, писати і рахувати, а й уживатися в суспільстві. Зараз школа під загрозою виселення. Нову ціну оренди приміщення батьки оплатити не в змозі. Допомоги від держави годі й чекати. Тому шукають підримки у небайдужих.

  Олексійко у школі "Сходинки" вже шостий рік. Перед тим, як сюди прийти, він був відлюдним і майже не розмовляв. Зараз хлопчик уміє писати, знає табличку множення і навіть грає на музичних інструментах.

  Олексій: "Играл"

  Журналіст: "А какую ты песню играл?"

  Олексій: "Катюшу"

  Робота з такими дітьми, як Олексій, потребує спеціальних фахівців та індивідуальної програми. Школа "Сходинки" за таким принципом працює уже п`ятий рік. Зараз у ній навчається більше двадцяти дітей. І до кожного вихованця - свій підхід.

  Юлія Романенко, психолог: "Ещё самое главное - это ввести ребёнка в коллектив, чтобы он социализировался, чтобы он был включён в группу, чтобы он начал взаимодействовать, потому что для них самое главное - это нарушение социального взаимодействия, взаимосвязи, то есть научить их дружить".

  Зазвичай навчальний день триває чотири уроки по півгодини. Два заняття з письма та математики і два - для з ліплення і малювання. А ще - обов`язкові фізкультура та музика.

  Наталя Архипова, вчитель музики: "Є діти, які дома чують музику, то вони сюди приходять з задоволенням чують музику і плескають і в долоньки і там, от я їм показую, вони займаються логоритмікою, рухи, вони з задоволенням виконують ці рухи".

  Методику навчання у школі переймають з-за кордону. Державної програми для розвитку дітейаутистів в Україні немає. Школа "Сходинки" функціонує за рахунок спонсорських та батьківських внесків. Проте щороку виникає проблема з продовженням оренди приміщення. Зараз у районі й досі вирішують ціну питання. Допомоги від держави годі й чекати.

  Директор школи: "Государственное финансирование мы не получаем ни от кого. Если мы арендуем помещение, вот как мы сейчас арендуем помещение в здании школы, то мы должны были заплатить за оценку помещения. И если это не почасоывая оплата, а полностью оплата, как она есть, два процента от оценочной стоимости, то сумма этой арендной платы такова, что за каждого ребёнка родители должны заплатить от 400 до 600 гривен".

  Скільки ще школа зможе навчати тут дітей  - не береться гарантувати ніхто. Грошей на оренду спонсори не дають, бо криза. Проте батьки дітей-аутистів у відчай не впадають. Вони тішаться, що їхні діти - талановиті. Головне, каже мама Олексійка - не опускати рук.

  Інна Неродик, Олександр Котельников, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Одеські яхтсмени завершили навколосвітню подорож [відео]
  Наступний матеріал
  На Київщині завершився обласний етап конкурсу "Податки очима дітей"
  Теги: