Київ роблять зручнішим для туристів

  Київ готують до навали відпочивальників. Під час проведення Євро-2012 українську столицю, за приблизними оцінками, щодня відвідуватиме щонайменше 100 тисяч уболівальників. Вони ж - потенційні туристи.

  Бред та Кетрін - туристи зі Сполучених Штатів. Подружжя вже побувало у багатьох державах Європи та Азії. До України приїхали вперше. Оглядають церкви та собори. Проте англомовним туристам не просто дістатися бажаних місць.

  Бред та Кетрін, туристи: "Ми не говоримо українською, а люди зазвичай не розуміють англійської. Тому ми вивчаємо мапу, показуємо таксистам, куди нам треба дістатися. Ми також маємо картинки, де на зворотньому боці написано, приміром, Андріївська церква. Показуємо ці малюнки, щоби пояснити, куди хочемо потрапити".

  Щоби туристи, які приїдуть на Євро-2012, не губилися у місті, покажчики вулиць планують замінити. Усі назви писатимуть українською та англійською мовами. Також у середмісті з’являться помічники-волонтери.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: "У нас готується спеціальна група, яка буде допомагати вдолівальника знаходити вулицю, адреса, готелі. це будуть студенти іноземних вузів, які повинні володіти англійською мовою. Вони будуть знаходитися і біля інспектора і біля перехрестя там де проход на стадіон".

  Літо 2012 стане спекотним для туристичних агенцій, які пропонують екскурсії Києвом. За прогнозами директорки однієї з таких фірм, вільних екскурсійних місць за два місяці до початку чемпіонату не буде. За один день тільки оглядових екскурсій столицею планують до 15ти. Коштують англомовні оглядини стільки ж, скільки й україновомні - у середньому 70 гривень з людини.

  Ганна Лимонова, директор туристичної агнеції: "Тенденции поднимать стоимость нет, хотелось бы красиво встретить гостей, показать нашу Украину с лучших сторон и я думаю это будет традиционно больше английский язык. У нас в штате, допустим, 5 человек, я думаю это увеличится в два раза".

  До Євро 2012 Київ має розквітнути не лише як спортивне, а й як туристичне місто. У планах столичної влади підлатати пам’ятки архітектури, змінити покажчики вулиць - вони мають бути українською та англійською мовами, розробити туристичні маршрути та покарщити умови пересування містом людей з особливими потребами. На все про все лишилося менше двох років.

  За цей час містом мають поїхати автобуси та тролейбуси з кондиціонерами, таксі однакового кольору із лічильниками та терміналами для кредиток. Легше буде пересуватися і неповносправним, адже одніє із умов УЄФА є створення безбар’єрного середовища. На зміни чекають і водограї.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: "Фонтани, які ми збираємося відновити, які були в Києві ще до Великої Вітчизняної війни, перші, рідні фонтани міста Києва".

  Бред та Кетрін хочуть приїхати до Києва ще. Столиця їм запам’яталася усміхненими людьми та низькими цінами.

  Бред та Кетрін, туристи: "Ми залюбки повернемося до Києва. Бо потрібно чимало часу, щоб оглянути все. Адже якщо дуже цікавою була перша подорож, то хочеться приїхати ще раз".

  Ксенія Дворнікова, Олексій Тищенко, Олександр Майданюк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Конфлікт між працівниками Олександрівської лікарні й владою
  Наступний матеріал
  Скасування політреформи прокоментували попередники Януковича
  Теги: