5.ua

Київ прийняв уже 15 тис. переселенців зі Сходу і Криму

  Щодня у Києві, за даними ДСНС, реєструють до 4 сотень вимушених переселенців зі Сходу та Криму. Кожна історія – індивідуальна, люди намагаються влаштуватися кожен по своєму. Але чиновники кажуть, що столиця може прихистити не всіх. Фахівці Служби з надзвичайних ситуацій, доки не настали холоди, пропонують біженцям швидше шукати більш-менш постійне житло і роботу, щоб зима не захопила зненацька.


  Олексій Мазуренко переселився до Києва з Криму. Чоловік живе просто у наметі на Оболонській набережній. За хостел платити неспроможний, соціальні служби, каже, з житлом не допомогли. Вирішив рятуватися самотужки. Перебивається дрібними підробітками. У Криму залишив кохану дівчину та дітей. Переїхав, бо одного дня з тамтешньої міліції йому наполегливо запропонували воювати за терористів Донбасу.

  Іншим переселенцям пощастило більше – ними опікується церква. Їжа та одяг – коштом волонтерів. Мешкають близько двох сотень людей в ангарі, який теж належить релігійній організації. Півсотні з них – діти.

  Офіційно в Україні нині близько шістдесяти тисяч вимушених переселенців, 14 тисяч із них шукають прихистку у столиці. Більше Київ прийняти не може. Людям пропонують або шукати роботу і винаймати житло власним коштом, або їхати до інших регіонів. На роботу біженці йти не поспішають, кажуть у Службі з надзвичайних ситуацій. З 14 тисяч зареєструвалися на працевлаштування у столиці лише 6 сотень.

  Керівник штабу ДСНС з питань вимушених переселенців Владислав Горбань пояснює: люди звикають до благодійної чи волонтерської допомоги. У них атрофується почуття відповідальності за себе, за своїх близьких.

  З іншого боку, біженці не соціалізуються внаслідок стресу через пережите і умови, які надає держава. Волонтери шукають тимчасове помешкання для таких людей. Кажуть, намагаються підшукати житло, схоже на те, до якого переселенці звикли. Переважно для цього підходять заміські будинки киян, які дозволили там пожити іншим.

  "Вони швидше йдуть працювати, вони швидше адаптуються до суспільства. Діти швидше позбавляються цього стресу. Вони спілкуються з дітьми у садочку, школах. Ми підтримуємо такий стиль".

  Тим часом, кількість безхатченків може зрости. Власники готелів, хостелів та баз відпочинку, які безплатно поселяли біженців ще на початку літа, уже попередили, що на початку вересня можуть попросити звільнити кімнати.

  Дмитро Мороз, Варвара Плітус, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  РНБО скаржиться на кампанію з дискредитації чергового етапу часткової мобілізації
  Наступний матеріал
  На Донеччині терористи захопили дитсадок
  Теги:
  Loading...