Київ очистили від радіоактивного берилію

  Увесь радіоактивний берилій, який зберігався на столичному підприємстві "Захід", вивезли з України. Понад сотню контейнерів по 5 тонн кожен прибрали наприкінці червня.

  У липні ж відходи доправили до місця захоронення за межами України, але куди саме - це тримають у таємниці. Очищення Києва від токсинів обійшлося міському бюджету у 14 мільйонів гривень. Тож тепер, запевняють міські чиновники, територія підприємства повністю безпечна. Щоби у цьому переконатися - мають намір провести низку лабораторних досліджень. Нині триває процедура передачі заводу із державної у комунальну власність. Що буде на місці "Заходу" - поки що не вирішили. Припускають - це може бути підприємство із виробництва меблів.

  Людмила Денисюк, начальник ГУ промисловості, науково-технічної та інноваційної політики КМДА: "Територія є взагалі безпечною, тому наше головне завдання на сьогоднішній день - два з половиною гектари, які знаходяться перед територією заводу, визначити, як ця територія повинна бути використана".

  Алла Смолянінова, головний бухгалтер ДНВП "Захід": "Осталось только сделать еще залишкові рівні - это означае, можно ли это помещение использовать в других целях, если мы будем в коммунальной власности и если будет здесь, ну, например, изготовление мебели или еще какое-нибуть производство, что бы не было никакой грязи".

  Попередній матеріал
  Попов: опалювальний сезон почнеться вчасно і без зростання тарифів
  Наступний матеріал
  У Київській облраді розглянули зміни до бюджету
  Теги: