Київ другий день потерпає від зливи та підтоплень [відео]

  Київ другий день потерпає від зливи. На вулиці Скляренка автомобілі тонуть у воді. Через прорив колектора проїжджу частину та сусідні провулки відучора затопило. Нині вода спала до півметрової позначки. Але ремонтні роботи там розпочнуть, лише коли припиниться дощ. Через прорив мереж заблокована дорога й на Борщагівці. Синоптики ж оголошують невтішні прогнози зливи у столиці триватимуть до неділі.

  На вулиці Скляренка - ані пройти, ані проїхати. Та водії на це не зважають, і посеред вулицю автівки пірнають у величезну калюжу.

  Місцевий мешканець: "Там машини їздять, перекрили дорогу, а вони їдуть. Ну, єстественно - сідають у воді".

  Пішоходам - теж непереливки. Як потрапити на інший бік вулиці - не збагнуть.

  Місцевий мешканець: "Там аварія, а мені треба туди пройти, на Куренівський переулок. А як його йти - не знаю".

  Місцевий мешканець: "Через квартал обійти навколо. Ну, взагалі, дуже вражаюче. Море".

  А цей киянин сили залізного коня не розрахував. Викликає технічну допомогу.

  Водій: "Весело! Я уже приехал! Ну хотел подняться, здесь яма, пришлось объезжать. Все, мопед стал".

  Висока вода за добу затопила підприємство, що стоїть поряд із місцем розташування колектора. Тамтешні працівники залишилися без світла і з зіпсованою технікою.

  Працівники: "Ми нічого не робимо. Ми самі затопились. Річка має йти під землю, а вона забита. Там відкрили, щоб туда стікала".

  Працівники: "Це нада щоб дощ перестав. Бо цей колектор приймаає з Нивок. Пів-Києва тече води".

  Схожа халепа на вулиці Зодчих. Там все стоїть у воді через прорив зношених мереж. Їх звели ще 60 років тому. Рятувальники кажуть - латати трубу марно. Проситимуть гроші у міста на нові мережі. Припускають - прорив спророкував підйом рівня підземних вод. Такого не пам`ятають навіть під час весняних повеней.

  Віталій Пшеничний, начальник ГУ НС КМДА: "Він зношений, цей колектор. Тут бачите - латки асфальту, тут вже на цьому місці була така аварія, якби були тоді можливості або більш наполегливі були - переложили б цю ділянку, то мабуть такого б не було".

  Ліквідувати діру в асфальті обіцяють лише за 10 днів. Рятувальники кажуть - урятувати столицю від подібних ситуацій у майбутньому може лише будівництво насосних станцій поблизу колекторів, які у разі підняття рівня води перекачували б її в озера. Утім, відповідної програми місто не має. Тим часом, синоптики повідомляють - за два дні у Києві вже випала півторамісячна норма дощу, і за прогнозами - злива затримається у місті до кінця тижня.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Британське подружжя виграло 190 млн. євро у лотерею
  Наступний матеріал
  На Троєщині запустять 2 нові трамвайні маршрути
  Теги: