Києву повінь не загрожує

  Весняне водопілля - столиці не загрожує. Рівень води у Дніпрі, за прогнозами Українського гідрометцентру, підніметься щонайбільше на півтора метри. Відтак - вода утримається у межах берегів.

  Рятувальні жилети та лодки мешканцям Лівобережжя не знадобляться. Цієї весни надмірного водопілля на київських водоймах не буде, запевняють у Гідрометеоцентрі. Адже сніг випав на суху землю, яка лише трохи промерзла. А тому - вся волога має піти у ґрунт.

  Вікторія Бойко, начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеоцентру: "Весняна повінь на більшості річок цього року буде нижче середньої. Можливе затоплення тільки річкових заплав, однак, якщо це відбувається помірно, то таке затоплення необхідне для очищення річки".

  Щонайбільше на півтора метра підніметься рівень води у Дніпрі. Загроза підтоплення суші виникає при показниках у двічі вищих. У разі потреби зайву воду скидатимуть у водосховища. Як запевняють фахівці: дамба Київської ГЕС - витримає.

  Вікторія Бойко, начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеоцентру: "На сьогодні каскад дніпровських водосховищ має достатній вільний об`єм води для того, щоб прийняти і навіть більше ніж ми сьогодні прогнозуємо 6 кубічних кілометрів води може абсолютно спокійно затримати в собі Дніпровський каскад". 

  Анатолій Яцик, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем: "Дамба розрахована на сто років. Вона пропрацювала 50 років. Щорічно земляна дамба обсліджується, проблем ніяких немає і прорвати вона не може". 

  Утім загроза для Київської дамби все ж таки є: це забудови уздвож Дніпра. Через розмив піску рівень води у річці за останні роки вже піднявся на 80т сантиметрів.

  Анатолій Яцик, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем:
  "При попередній соціально-економічній формації по тій дамбі можна було проїхати лише за спеціальним дозволом. А сьогодні йдуть котеджі, котеджики, риють землю, свердловини йдуть. Інтенсивна забудова, яка почалася 2008 року - це вже неприємності".  

  Нині Київське водосховище закуте в кригу. Максимальна товщина льду 38 сантиметрів, на Дніпрі в межах міста - до 30-ти. Щоби риба не задихнулася без кисню, відповідним службам нагадують: час робити лунки.

  Анатолій Яцик, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем: "Всі мовчать. І агенція по рибі і асоціація рибників і всі інші - треба працювати. І МНС треба має запаси піротехніки". 

  Натомість, любителям зимової рибалки - боятись нічого:  завдяки міцній кризі їхнє хобі буде безпечним щонайменше до кінця місяця. Стільки, за прогнозами синоптиків, триматимуться й морози.

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  У Києві відкрили перший перинатальний центр європейського зразка
  Наступний матеріал
  Театр "Київ" на Русанівці другий місяць без фінансування
  Теги: