Киянин готується побити рекорд із утримання рівноваги на велосипеді

  32-річний велосипедист із Києва замахнувася на рекорд з найтривалішого сюрплясу - це уміння утримувати рівновагу на двох колесах, не рушаючи при цьому із місця. Хлопець планує протриматися від 5-ти до 6-ти годин. Рекорд киянин встановлює на закритому велотреку столиці. У такий спосіб хоче привернутим увагу до цього спортивного майданчика - адже діючих велотреків немає ані в Києві, ані в області.

  Віталій професійно велоспортом ніколи не займався, однак двоколісного полюбив ще в дитинстві. З його допомогою і зараз заробляє на життя - уже 8 років працює вело-кур`єром. Тепер - замахнувся на рекорд. Але не заради слави, а для того, щоби врятувати закинутий велотрек.

  Віталій Архипкін, велосипедист: "Хочеться привернути увагу влади і громадськості, щоби не забували за цей велотрек, щоб тут не тільки такий рекорд ставили. Але й щоб люди каталися, їздили по колу і тренувалися".

  За ряданських часів велотрек вважали найкращим у Європі. На ньому проводили численні змагання, зокрема, міжнародні. Однак, у 2007 році його виключили з переліку пам`яток історії. А потому - дозволили впритул будівництво багатоповерхівки.

  Валентин Щербачов, заслужений журналіст України: "Цієї споруди в ценитрі Кмєва - її не можна забудовувати такими монстрами, ні в якому разі. Київ ніколи не був розраховпаний на це. Ну, це прийшли люди, які в Києві не жили ніколи. І їм до історії, а тим паче - до спортивної історії немає ніякого".

  Хлопець планує простояти на велосипеді від 5 до 6 годин. До нього в Україні ще жоден спортсмен нічого подібного не робив. Тож, будь-яке досягнення Віталія занесуть до національного реєстру рекордів України. Утім, хлопець ставить собі за мету світовий рекорд.

  Віталій Зорін, експерт національного реєстру рекордів України: "5 годин і 25 хвилин в сюрплясі простояв японець, здається, у 2011 році. Я б сказав, що це більше рекорд на витривалість. Тому що досвідченим велосипедистам, які володіють великом, насправді простояти кілька хвилин нескладно, що на нахиленій поверхності, що на горизонтальному покритті. Тут більше питання у координації, вмінні володіти власним тілом".

  Особливих тренувань у графіку Віталія - немає. Займався лише на дорогах, коли зупинявся на червоне світло. А нещодавно у своєму будинку хлопець змайстрував спеціальну платформу. На ній проводить чи не увесь вільний час.

  Ольга Мархонос, дівчина велосипедиста: "Такий наклон, оце, як тут. Вдома, я дивлюсь, десь немає годину, другу - пропав. Шукаю по хаті - є!"

  Наступного року велотреку виповниться 100 років. На початку минулого сторіччя його власним коштом збудував київський меценат. Велосипедист мріє, що й тепер знайдеться благодійник, якому небайдужа доля спортивного майданчика.

  Наталя Новосядла, Влад Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столичні активісти почали боротьбу із припаркованими на тротуарах автівками
  Наступний матеріал
  Завтра Кличко-молодший учергове відстоюватиме чемпіонський титул
  Теги: