"Круглий стіл" архітекторів і громадських активістів переріс у сварку [відео]

  Столичні архітектори посварилися з громадськими активістами. Раніше ті жорстко розкритикували результати конкурсу "Дніпровські перлини". Проекти, мовляв, мають на меті забудувати значну частину Труханового та решти зелених зон. Щоби заперечити це чиновники вирішили сісти з опонентами за "круглий стіл".

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Вот, посмотрите - отсюда сюда, здесь зеленое". 

  Олексій Василюк, еколог: "Я так зрозумів, я нічого взагалі сьогодні не скажу".

  Острови - зелені, забудови - немає. У столичному управлінні архітектури вихваляють проект переможця конкурсу на збереження Дніпровських островів. Для цього у головній залі зібрали тих, хто цей же конкурс жорстко критикував. Трьох активістів - представників громадських організацій - посадили з архітекторами за круглий стіл. Та діалогу не вийшло.

  Олексій Василюк, еколог: "Технічного проекту ми не бачили. Майже всі проекти передбачають колосальну забудову біля метро Гідропарк. Я не сумніваюся, що це написано в завданні проекту. І я не перестану в цьому сумніватися, доки не подивлюся оті сто сторінок, які досі від мене приховані".

  Головний архітектор божиться - приховувати ні від екологів, ні від киян нема чого. Конкурс "Дніпровські перлини" провели відкрито. У лютому міжнародне журі обрало вісімку кращих. Поза конкуренцією опинилися румуни з проектом "Блакитна лінія". Демонструють - нічого зайвого, суцільна зелена зона.

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Вот все острова, вот диаграммы - полностью зеленые, полностью зеленые, частично зеленые".

  Крім румунів, долю київських островів вирішуватимуть інші семеро фіналістів конкурсу. Серед критеріїв відбору - інвестиційна привабливість Труханового, Жукового та решти островів. Без таких спонсорів, переконують, зберегти природне багатство не вдасться.

  Заступник начальника ГУ архітектури КМДА: "Мы должны понимать, что и без инвесторов мы ничего не сделаем. Потому что бюджетов государственных на развитие всей страны не хватит".

  Показати не картинку, а документ - натомість вимагають громадські активісти. Розповідають - на офіційному сайті конкурсу зареєструватися можуть лише професійні архітектори. А от для простих киян до технічних документів фіналістів конкурсу - зась. Відтак, чому їх запросили у Головархітектури - не розуміють. Не знайшовши спільної мови - йдуть геть.

  Олексій Василюк, еколог: "Спочатку пройшло 2 конкурси, оголошені результати. І тут чомусь нас запрошують обсудити... Що обсудити? Ми можемо вплинути, хто буде в журі і на те, хто буде переможцем? Ні. Тоді я взагалі не розумію, що от ми сьогодні шось обговорювали? Що ми обговорювали?"

  Сергій Целовальник, головний архітектор Києва: "Сегодня, при всей такой опаске попасться в руки старого тигра или льва - извините, может я далеко не лев - но все-таки была подвижка и в глазах, и в обещаниях, что все-таки мы будем сотрудничать".

  Наступний крок до примирення автори концепції "зеленого серця Києва" обіцяють зробити вже в травні. Тоді пропозиції архітекторів із розвитку островів винесуть на громадське обговорення. А потому - восени - Концепцію планують затвердити і внести до нового Генплану.

  Ганна Рибалка, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  Прокуратура Києва виявила самовільно зайняту ділянку на Жуковому острові
  Наступний матеріал
  КМДА презентувала більше сотні нових одиниць громадського транспорту
  Теги: