5.ua

Комунальні війни у передмісті Києва [відео]

  Комунальні війни у передмісті Києва. Мешканці однієї з багатоповерхівок уже кілька років не можуть знайти спільної мови зі своїм ЖЕКом. Завищені тарифи на квартплату, відімкнення  вигод - опалення, електрики й води стало звичним для них явищем. Розв'язати проблему власники осель вирішили, створивши об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Проте це тільки загострило конфлікт.  

   Анна Грішина, «5 канал»: «Звичайна багатоповерхівка на околиці столиці. На вигляд - повний спокій. Ось тільки вже більше трьох років тут точиться війна між мешканцями багатоповерхівки та тутешнім ЖЕКом».

  Відімкнуте світло, вода та опалення, за словами господарів квартир новобудови, стало звичним інструментом ЖЕКу у спілкуванні з неслухняними мешканцями.

  Валерій Дротенко, мешканець будинку: «Навесні ЖЕК спробував зробити першу дисциплінуючу спробу - відключити воду. Нещодавно в нас не було вони три дні. Не було організовано підвезення технічної води, питної».

  Незадоволення власників квартир викликало саме неналежне надання ЖЕКом комунальних послуг і завищені у кілька разів тарифи на квартплату.

  В'ячеслав Мартинюк, голова правління ОСББ: «В нашем дому - пять двадцать пять, в соседнем доме - порядка четыри девяноста за квадратный метр».  

  Дивним чином від свавілля ЖЕКу страждають саме ті мешканці, які відмовилися від подальших послуг підприємства. Після небажання укласти договір із конторою пенсіонерка Оксана Безпала втратила державні пільги на оплату комунальних послуг. А у ЖЕКу зміну тарифів пояснювати відмовилися.

  Оксана Безпала, мешканка будинку: «Зняли пільги. Так п'ятсот сорок шість нуль одна я плачу за опалення і прибудинкову територію, без води і без світла».

  Валерій Дротенко, мешканець будинку: «ЖЕК розробив новий проект договору. Там було багато інновацій правових. Наприклад одна з них - введення штрафів за будь-яку дрібницю в розмірі від тисячі гривень. Що таке штраф від тисячі гривень - це необмежаний штраф».

  Відмовилися від послуг ЖЕКу на користь ОСББ більше трьох сотень власників квартир багатоповерхівки. Голосували за бюлетенями у присутності представника сільської ради. Не отримавши серйозних зауважень у жовтні зареєстрували новостворене ОСББ. Ось тільки ЖЕК такі зміни приймати категорично відмовляється.

  Світлана Воробйова, заступник директора ЖЕКу: «Дело в том, что это сфальсифицированные данные и в суде они будут оспорены. Часть жильцов досих пор у них не может получить списки членов, кто вошел в ОСББ, потому что они знают, что там принимали участие не власники квартир».

  Нині ж мешканці будинку звернулися до сільради з проханням передати утримання багатоповерхівки новоствореному ОСББ. За законом, за відсутності порушень, протягом шістдесяти днів сільрада повинна задовольнити прохання власників квартир.

  Олексій Кодебський, сільський голова: «Для сільської ради, ми б хотіли бачити в тому, що передати всі будинку, які є на території сільської ради самим жителям, щоби вони його утримували. Люди самі будуть бачити, чи правильно утворені ці розцінки».

  Юристи ж перепон на шляху господарювання ОСББ не бачать.

  Юлія Сєргеєва, юрист: «ЖЕК він виконує послуги, відповідно до договору укладеного із споживачами. Щодо ОСББ, то це замовник таких послуг. Це добровільне право громадян».

  У разі виникнення непорозумінь із підрядником, тобто ЖЕКом, службовці Феміди радять шукати справедливості у суді.

  Анна Грішина, Андрій Верстюк та Олексій Іванченков, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Хелоуїн почали відзначати на планеті
  Наступний матеріал
  Влада обіцяє виплатити ветеранам-учасникам визволення Києва 29 млн грн матеріальної допомоги