Валіза грошей
Валіза грошей Depositphotos

Коломойський міг купити мандат для австрійського депутата за "дві валізи готівки" – DW

  Австрійський депутат Петер Пільц оприлюднив судові документи, в яких двоє наближених до партії FPÖ осіб під присягою розповідають про купівлю місця у списку

  В Австрії напередодні парламентських виборів усе гучніше лунають заклики щодо заборони продажу місць у партійних списках. Приводом до цього став скандал із ультраправою Австрійською партією свободи (FPÖ), передає DW.

  Нещодавно австрійський депутат Петер Пільц оприлюднив судові документи, в яких двоє наближених до згаданої партії осіб під присягою розповідають про купівлю місця у списку FPÖ для "ставленика українських бізнесменів".

  Зазначається, що мова йде про депутатський мандат Томаса Шелленбахера, який у минулому австрійському парламенті був співголовою групи зв'язків з Україною.

  Кар'єрний успіх Шелленбахера вже давно викликав подив – перед виборами 2013 року нікому в політиці не відомий власник інженерного бюро з провінції переїхав до Відня, після чого опинився на дев'ятій позиції у списку кандидатів FPÖ.

  За результатами виборів виявилося, що позиція – непрохідна і Шелленбахер не потрапляє до парламенту. Але "трапилося справжнє диво": троє столичних партійців АПС послідовно відмовилися від мандату, тож його отримує колишній провінціал. Своєю парламентською діяльністю Шелленбахер особливо не запам'ятався, з трибуни виступав лише кілька разів.

  Але ось Петер Пільц публікує судові документи, згідно з якими такий собі "Ернст Н." від 2016 року позивається до функціонерів Австрійської партії свободи через те, що вони не відшкодували йому 2 млн євро "за посередництво".

  За словами позивача, за прохід Шелленбахера до зали парламенту українські бізнесмени погодилися викласти 10 млн євро: 4 млн у партійну касу FPÖ, ще по 2 млн —чільним представникам партії, і 2 мле – самому Ернсту Н. як посереднику. З його слів, обіцяні гроші отримали усі, крім самого "посередник".

  Як заявляє DW, посилаючись на копію позову Ернста Н., якою поділився Петер Пільц, згаданими українськими ділками називаються олігарх Ігор Коломойський, його бізнес-партнер Ігор Палиця та син ексміністра юстиції Максим Лавринович.

  "Крім того, у розпорядженні редакції є копія свідчень під присягою ще одного австрійця – Фелікса В., – який заявляє, що був свідком низки зустрічей, на яких йшлося про 10 млн від українців… Прямих доказів участі українців у змові щодо фінансування АПС немає – лише позов і заява під присягою. Однак незалежно від того, чи існували "валізи з грошима": і Палиця, і Лавринович, як з'ясувала DW, вочевидь, мали в Австрії спільні з Коломойським і Шелленбахером бізнес-інтереси", – наголошує видання.

  У Антикорупційній прокуратурі Австрії  відповіли, що навіть якщо інформація про купівлю партійного підтвердиться – вони нічого зроблять, адже за це не передбачена кримінальна відповідальність. За місцевим законодавством, укладачі списків партій не є службовцями.

  Попередній матеріал
  Темний режим, свайпи для тексту та оновлена Siri: компанія Apple випустила iOS 13 і WatchOS 6
  Наступний матеріал
  На стадіоні Будапешта зламані колонки всю ніч грали пісню Rammstein
  Теги:
  Loading...