Киянин зібрав унікальну колекцію годинників

  Давню мрію людства - керувати часом - хоча б частково здійснив киянин Андрій Боєчко. Час він збирає - колекціонує годинники. У своєму добірку має дві сотні унікальних екземплярів. Найстарішому хронометру - понад 400 років.

  Наручні та настільні, кишенькові та пісочні. У колекції киянина Андрія Боєчка - дві сотні унікальних годинників. Каже, захопився цим зо три десятки років тому. Нині його колекції позаздрять світові музеї.

  Андрій Боєчко, колекціонер: "Мрія була найбільша у людства - керувати часом. Всі хотіли з далекого минулого винйати машину часу, переміщатись у часі. А навчились до цього часу лише рахувати цей час, та й то неточно". 

  Настарший годинник колекції датується 1609 роком. Наймолодший з`явився у добірці з місяць тому. Серед цікавинок колекції - старовинний швейцарський годинник XVIII століття. На його циферблаті зображені козаки. Колекціонер припускає, він міг належати комусь з заможної козацької верхівки, можливо й самому гетьману.

  Андрій Боєчко, колекціонер: "Годтинник зроблений для українців, один з перших. Цей годинник я купив в Америці. Годинник 1710-1750 року. Я не знаю, чи то був гетьманський годинник, чи то був писар гетьмана. Але це була відома в Україні людина".

  Здебільшого, в колекції старовинні годинники, однак немало й сучасних. Наприклад, ось такий годинник-мобільник. А це - годинник з "полуничкою". Змайстрували його на початку XVIII століття. Доки янголята на циферблаті відбивають хвилини, на зворотньому боці - еротичні сцени. Кажуть, раніше такі годинники були надзвичайно модні, деякі компанії випускають подібні моделі донині. Окремі годинники - з гербами власників, на кількох - дарчі надписи. Аналогів деяким, каже колекціонер, нині вже не випускають. 

  Андрій Боєчко, колекціонер: "Це - срібний годинник десь 1860 року. Це годинник для сліпих. У нас зараз нема годинників для сліпих, в нас тільки для зрячих є годинники. Він має товсті стрілочки та цяточки, які визначають час. Я не бачив в цьому столітті, в мене нема жодного годинника цього століття, де був би такий годинник для сліпих".

  Каже, велику роль у колекціонуванні грає фортуна. Найдорожчий екземпляр - годинник графа Воронцова - купив за 2 тисячі франків. Сьогодні його оцінюють у 200 тисяч євро. Нині окремі екземпляри колекції експонуються у швейцарських та американських музеях. Однак в майбутньому Андрій мріє створити музей годинників на території України - каже, швидше за все в Києві.

  Євгенія Подобна, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Навесні на Київщині пройде саміт губернаторів
  Наступний матеріал
  Київське "Динамо" вирушило на другий підготовчий збір до Іспанії
  Теги:
  Loading...