Киянин зібрав колекцію в 35 тис проїздних квитків

  35 тисяч квитків з усіх кінців світу. Таку колекцію проїзних документів зібрав киянин Олексій Бойко. Серед цікавинок - дореволюційні квитки другої половини ХІХ століття, квитки з екзотичних країн та величезна колекція японських проїзних пластикових картОк. З унікальною колекцією знайомилася Євгенія Подобна

  Комплект квитків на затонулий "Генерал Нахімов", талони на автостоп, квиток на підйомник Ейфелевої вежі. Вдома у киянина Олексія Бойка - майже 35 тисяч проїзних документів з усіх кінців світу. Такий вид колекціонування нині називають тесеристикою. Найстаріші екземпляри колекції - російські подорожні середини ХІХ століття. Такий документ заміняв іноземцям і паспорт, і квитки на проїзд.

  Олексій Бойко: "Это как билет-паспорт. Там еще не было фотографий. там описывалось кому выдается этот билет. описание человека, его глаз, должность, звание, цвет волос".

  Квитки, каже Олексій, - дзеркало економіки країни. У багатій Японії - кольорові пластикові картки, у бідних районах Індії нерідко обмежуються штампом та підписом на шматочку паперу.Такий квиток до революції видавався один на весь потяг, він же і найбільший за розміром у колекції. Найменший - сантиметр на сантиметр - автобусний квиток із Магадану. А ось цю колекцію випадково знайшли під пероном однієї із станцій

  Олексій Бойко, колекціонер: "Привезли со Львова более полторы тысячи вот таких вот билетов 18-21 года. На них - вся география Украины и ближайшей Польши, когда ломали перон какой-то, под ним нашли целую кучу этих билетов. На билете написано по-украински ,по-польски и по-немецки".

  Олексій каже, щороку до колекції додає кілька тисяч екземплярів. Зазвичай знаходить їх на аукціонах та вимінює у колег, а їх у світі нині понад тисячу людей. Нерідко квитки знаходять у старовинних книгах. Деякі доживають до нашого часу дивом.

  Олексій Бойко, колекціонер: "10 разных билетов Крыма и Таврии. На них печатали документы на обратной стороне, поэтому эта бумага сохранилась. Потому что в 20-х годах был кризис с бумагой, с изготовлением бумаги. Поэтому пользовались старыми билетами, на обратной стороне печатали документы".

  Заповітна мрія колекціонера - квиток на "Титанік" та дирижабль. Проїзний документ на легендарний корабель нещодавно таки виплив на одному з аукціонів, однак і коштував чимало - 28 тисяч доларів. Нині Олексій працює над серією книжок-каталОгів. Одну з них планує присвятити історії квитків столиці.

  Євгенія Подобна, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Очистити від бурульок покрівлі будинків упродовж 2 днів - мають профільні служби Києва
  Наступний матеріал
  Масове побачення всліпу влаштували у Південній Кореї
  Теги:
  Loading...