5.ua

Кияни відстояли Сирецький гай від забудови

  Скандал довкола будівництва мотузкового парку в Сирецькому гаю. На двох гектарах лісу там мали звести атракціони, а ще встановити тераси для відпочинку та мангали. Під сокиру через будівництво вже пустили понад сто дерев. Кияни забили на сполох і влаштували громадське обговорення.


  Замість вікових дубів та сосен – мотузковий парк та місце для барбекю: у Сирецькому гаю мали відкрити новий атракціон для екстремалів. Ідея не сподобалася мешканцям прилеглих будинків. Кажуть: соснам по 140 років – навіщо ж їх рубати.

  Розставити крапки над "і" люди зібралися на громадське слухання. Утім, чиновники, які підписували дозвіл на будівництво – не в темі. Кажуть, нічого не бачили – тільки читали те, що їм написали в договорі.

  Захищати будівництво заходився представник інвестора. Запевняє: вони чесно два роки тому виграли конкурс, ще рік розробляли проектну документацію, та радилися з українськими науковцями. І лише після цього взялися за будівництво.

  Дозвіл на будівництво отримали у січні цього року. Розмір ділянки – чверть гектара. Утім, активісти довідалися про справжні апетити – у планах загарбати ділянку у вісім разів більшу. Та й з пропискою атракціонів забудовник схоже переплутав.

  Активіст пояснює: "Відстань там 1845 метрів між крайнім будинком на Білецький і реальним місцем забудови, пролягає 5 вулиць. Люди зайшли на іншу територію на зовсім інший об’єкт".

  На захист Сирецького гаю стали і екологи. Зелені насадження входять до переліку пам'яток садово-паркового мистецтва. Їх охороняє держава. Забудовників лякають штрафами.

  Зводити мотузкові атракціони взявся естонський бізнесмен. Каже, у Європі такі об'єкти популярні. Утім, зізнається – ці нюанси від нього приховали, а самих мешканців ввели в оману.

  Чи не вперше, крапку у справі з забудовою парку поставили кияни. Громада свого домоглася: одноголосно люди ухвалили рішення зупинити будівництво атракціонів.

  Відкритими залишилися питання до балансоутримувача території. Чому пішли під сокири понад сотні дерев тепер з'ясовуватимуть правоохоронці.

  Олена Махно, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вступну кампанію до вишів Донбасу продовжено до вересня
  Наступний матеріал
  Володимир Кличко проведе наступний бій 6 вересня з Кубратом Пулєвим