Кияни вчаться заробляти на чутках про кінець світу [відео]

  Посуд з написом "Я пережив кінець світу" і квитки до раю - кияни вчаться заробляти на міфі про кінець світу. Щоби пережити 21 грудня містянам пропонують орендувати бункери. В соціальних мережах ця тема стала приводом для жартів. А от науковці кажуть - вже втомилися пояснювати: цивілізація майя своє літочислення не обмежували конкретною датою, а в своїх храмах викарбували геть іншу дату.

  Рай за 120 гривень - таку послугу пропонує один із сайтів в мережі. До пакета входить сертифікат з іменем власника. Щоби не загубитися в раю - пропонують путівник. Крім того, за сплачені гроші вам ще й місце забронюють. Представник компанії, що спеціалізується на резервуванні місць, запевняє - квитки вже купили кілька сотень людей.

  Менеджер проекту (телефоном): "Из Белоруссии, России, Казахстана, 500-600 человек где-то".

  А от квиток до пекла - дорожче на 30 гривень.Там, кажуть, місць бракує. Якщо пакет "для кінця світу" справді придбали півтисячі осіб, то їх залишили з носом - зізнаються вигадники незвичайних путівок. Поштою надсилають звичайні жартівливі листівки.

  Менеджер проекту (телефоном): "Это для хорошего настроения. Воспринимайте это как сувенир. Ну кто-то дарит кусочек луны, кто-то письмо от Деда Мороза. Тоже такие услуги есть".

  "Кінець світу", що начебто має статися 21 грудня цього року - серед топ-тем в інтернеті. Та кияни ставляться до неї здебільшого із гумором. У соціальній  мережі "Фейсбук" навіть є спеціальна група. Її учасники створюють жартівливі картинки на тему апокаліпсису, з іронією планують політ на літаках та організовують зустрічі на 21 грудня. А все - через міф про кінець календаря стародавнього народу майя. 

  Юрій Полюхович, експерт з питань писемності майя: "Майя навіть такого поняття не мали, як кінець світу".

  Він знає про майя більше, ніж будь-хто в Україні. Юрій Полюхович - єдиний, хто захистив докторську дисертацію на цю тему, а перед тим вивчав життя цивілізації майя у Мексиці. Там, де цей народ жив багато тисяч років тому, в кінець світу не те, що не вірять, а навіть не обговорюють.

  Юрій Полюхович, експерт з питань писемності майя: "В грудні 2012 року однозначно кінця світу не буде".
   
  Журналіст: "Тобто, оте все, що говорять, що їдьте з Києва, бо вимнеться світло...?"

  Юрій Полюхович, експерт з питань писемності майя: "Знаєте, аби мозок не вимкнувся. Календар майя не може закінчитись, він безкінечний. Закінчується лише один з циклів, він із 5125 років складається. І він не може закінчитись".

  Дослідник пояснює: закінчується один цикл, за ним - починається наступний. У мексиканському місті Паленке на власні очі бачив - у одному з храмів є панель. На ній майя викарбували геть іншу дату - 4 772 рік. Це доводить: своє літочислення 2012-м вони не обмежували. Однак якщо б майя таки існували в наш час, дату 21 грудня неодмінно би святкували як закінчення чергової фази. Тих, хто налаштувався на неординарні події, розчаровують і астрономи. Офіційно заявляють - параду планет теж не буде.

  Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії КНУ Тараса Шевченка: "Як нам малюють, що планети вистроюються в одну лінію - такого не було за всю історію людства. І навіть за мільйони років такого не було. І в майбутньому такого не буде на сотні тисяч років".

  Як стануть планети 21 грудня - вже знають.

  Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії КНУ Тараса Шевченка: "От таке схематичне розташування планет буде - це Венера , це Меркурій..."

  Поки науковці називають розмови про кінець світу нісенітницями, підприємливі кияни рахують прибутки. Путівки до раю, футболки та горнята з написами "Я пережив кінець світу" користуються попитом у містян. До того ж і туристичні агентства не бідкаються - через міф про кінець світу інтерес до цивілізації майя, а заодно й до Мексики - зростає.

  Ганна Рибалка, Микола Лебєдєв, Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Заметілі у Києві спнричинили масштабні затори
  Наступний матеріал
  У Будинку футболу обговорили стан українського суддівства
  Теги: