Кияни потерпають від комарів і комашні [відео]

  Містяни потерпають від комарів і комашні. Цьогоріч - через стрімке потепління та підтоплення берегів водойм - вони з`явилися раніше та у більшій кількості. Їхні укуси безпечні, однак у людей із алергією можуть викликати сильний свербіж, висипання і температуру. А от комах, які можуть зашкодити тваринам, у Департаменті фіто-санітарної службі наразі не спостерігають.

  Киянка: "Кусают конкретно, загрызают просто. Ночью сидишь во дворе, а они просто на шею садятся, и просто монстры какие-то".

  Це кияни - про комарів. Цьогоріч, кажуть, дошкуляють як ніколи. А ще більше - мошва. Там, де вона вкусила - не просто чухається, а й набрякає.

   Жінка: "Детей кусает, когда действительно напухает, остается волдыречек небольшой".

   Олександр Пучков, завідувач відділу Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена: "Если аллергическая реакция - и аллергическая сыпь, и повышение температуры - это уже индивидуально. По градации увеличения - у комаров меньше, у мошек средне, а от у мокрецов бывают очень большие, до пятикопеечной монеты припухлость может развиваться, несмотря на то, что мокрецы самые маленькие".

   Як кусає мошва - Олександр Пучко знає добре - під час експедицій досліджував і комах, і їхні укуси. Фахівець підтверджує: цьогоріч гумусу більше.

   Олександр Пучко, завідувач відділу інституту: "Несколько причин: во-первых, повышение температуры резкое, во-вторых огромные массы воды - знаете какие были наводнения. Все у них личинки развиваются в воде. Обычно в проточной, у комаров - они и в дуплах развиваются деревьев, непроточной воде . Мокрицы они могут и в стоячей воде развиваться - остаются лужи после всех этих наводнений и комары все могут".

   Нашестя триватиме до липня. Потому мокриць та мошки стане менше, комарі ж дзижчатимуть до осені. Ба більше: у липні можлива інша напасть.

   Олександр Пучко, завідувач відділу інституту: "Я думаю, что к середине лета можно ожидать большего количества слепней - это большие мухи - гедзи, у них личинки тоже связаны с почвой относительно влажной, а многие личинки в воде развиваются, то есть воды будет еще достаточно много То есть и эти тоже наверное в июне - начале июля".

   Дошкуляє гумус і людям, і тваринам. А от рослини атакують інші комахи. Особливо шкідливих і нових - відносять до категорії карантинних. Вона - під пильним оком фітосанітарної служби.

   Ольга Башинська, завідувач сектору фітосанітарного контролю і аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки: "У нас на Україні обмежено розповсюдженими є американський білий метелик, картопляна міль, західний кукурудзяний жук, і ще обмежено-розповсюдженою є томатна міль, але вона тільки але з’явилася і є під знищенням".

   Зараз комахи лише починають свій розвиток, тому поки на око не потрапляють. Однак фахівці закликають містян, особливо у приватному секторі, пильно оглядати дерева - там може оселитися білий американський метелик. Торік він розгулявся не на жарт.

   Ольга Башинська, завідувач сектору фітосанітарного контролю і аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки: "Американський білий метелик

  розмножувався обабіч доріг майже у всіх областях він був у розквіті Він шкодить на шовковиці, він шкодить на кленах,на горіхах, він пошкоджує великий спектр рослин листяних порід дерев і в саду також може пошкоджувати. Ми просимо людей дивитися за своїми деревами, якщо з’являтимуться якісь підозрілі факти - наприклад гнізда павутинні на деревах - особливо це стосується шовковиці - звертатися до фітосанітарних інспекторів".

   Якщо фахівці виявляють такі комашині гнізда - на території оголошується карантин, аби  зменшити розповсюдження шкідників.  А от зарадити комарам та мошці фахівці не можуть. Радять лише - біля водоймищ та у лісах - одягати максимально закриті речі та шукати для відпочинку  місця, які добре продуваються.

   Світлана Одаренко, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Конституційний суд може розглядати варіанти призначення дати столичних виборів ще місяць
  Наступний матеріал
  На Оболоні відкрився Центр допомоги малолітнім вагітним
  Теги: