Киян змусять стежити за власним непотребом

  Киян змусять стежити за власним непотребом. Столична влада має намір до кінця року встановити у дворах різнокольорові баки для сортування. Тепер доведеться у різні контейнери розподіляти скло, папір, пластик та органіку. А за неправильне сортування містян обіцяють штрафувати.

  Баки для сортування сміття кияни можуть зустріти лише у середмісті. Тоді як у спальних районах про розподіл відходів поки що не йдеться. Тут іноді звичайного смітника знайти неможливо.

  Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА: "Коли ми почали працювати рік назад, було 1700 контейнерів для роздільного збору, сьогодні їх уже 2600. І ми ставимо завдання у наступному році довести цю кількість до 7 тисяч контейнерів. Ми бачимо, що саме будівництво сортувальних ліній є на цьому етапі найбільш економічно доцільним і найменше може пошкодити місту Києву і його жителям".

  Прикладом для столиці можуть стати маленькі міста області. Наприклад, в Українці про користь сортування знає кожен. Сашкові всього 11, але цим питанням він уже переймається. Каже, що наслідує закордонний досвід.

  Сашко, житель міста Українка: "Я знаю в Італії є 4 мусорніка: пластік, все що пероблюється, бумага і скло. І так кажен день вивозять по мусорніку".

  Сортувати сміття тут почали ще у 2008. А за останні 2 роки кольорові баки встановили у кожному дворі. Відсортовані скло та пластик віддають заводу з переробки вторсировини задарма. Наступним кроком, кажуть в мерії,  буде продаж сміття. Тоді за виручені кошти зможуть краще доглядати за полігоном, на який вивозять відходи.

  Володимир Луценко, перший заступник міського голови: "В минулому році нашою громадою, саме громадою міста Українка було профінансовано і закуплено ущільнювач. Він коштує 2,5 мільйони, ми потратили на те, але сьогодні ми маємо можливість утрамбовувати те сміття, яке попадає на полігон, ущільнювати його, і воно не розростається".

  Завдяки сортуванню на полігон стали вивозити майже на третину менше відходів. А у самому місті побачити на землі папірець чи пляшку майже не реально. Така ж система діє у Бучі, Бородянці та Білій Церкві. У мерії Українки кажуть, що їхній успіх полягає у маленькій території, яку легше проконтролювати. У слолиці ж збираються піднімати культурну свідомість містян. 

  Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА: "Ми надіємся на культуру наших киян, ми будемо пропогандувати, ми будемо підключати і стимулювати двірників, щоб вони за цим слідкували".

  Паралельно із заохоченням киянам обіцяють штрафи. В КМДА кажуть, щотижня штрафують 2-3 сотні громадян. Так за викинутий на дорогу папірець або неправильне сортування сміття порушнику доведеться викласти від 850 до 1700 гривень.

  Ольга Сас, Євген Кияшко та Сергій Клименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Журналісти Бі-Бі-Сі страйкують
  Наступний матеріал
  На проспекті 40-річчя Жовтня може виникнути чергове провалля
  Теги: