Хворі на ВІЛ-СНІД звернулись по допомогу до Президента

  Листи до Президента направили ВІЛ-позитивні, яким бракує ліків. Таких листів - уже більше двох тисяч. Хворі переконують: антивірусних препаратів їм вистачить лише на місяць, тоді як у Мінохорони здоров`я обіцяють закупити ліки не раніше листопада.

  Тетянка, волонтер: "Здравствуйте меня зовут Таня. Мне 14 лет. Я вот написала письмо Президенту".

  Ця дівчинка приїхала у столицю з Донецької області. Хоче особисто просити Президента вирішити питання з нестачею ліків для хворих на СНІД.

  Тетянка, волонтер: "Я очень люблю свою маму. Моя мама ВИЧ-позитивная. У меня есть подружка ей 14 лет. И она тоже ВИЧ-позитивная. В городе Мариуполе живет мальчик, ему 5 лет.Они сирота. Он тоже ВИЧ-позитивный. Просто не хочется, чтобы они умирали".

  Таких людей, як мати Тетянки, у Києві майже дві тисячі. З них більше сотні - діти. Щоби протидіяти вірусу в крові інфіковані мусять протягом усього життя проходити антиретровірусну терапію. Вона передбачає погодинний прийом пігулок. Утім, у столиці, як і в регіонах, їхній запас вичерпується.

  Дмитро Шерембей, директор Департаменту комунікації "Всеукраїнської мережі людей, які  живуть з ВІЛ": "Если человек не принимает таблетки, то он умирает не потому, что он болеет, а потому, что его не лечат. Если в этой комнате находятся 5 ВИЧ-позитивных человек, вот нас здесь человек 50-60, надо только этим пяти выдавать таблетки, чтобы остальные не смогли инфицироваться".

  У Міністерстві охорони здоров`я дефіцит ліків пояснюють тривалою процедурою закупівлі. Почалася вона ще навесні, а от закінчиться - лише наприкінці жовтня.

  Олександр Толстанов, заступник міністра Міністерства охорони здоров`я України: "Тендер проходить, виділено 144 мільйони. На сьогодні гострої проблеми забезпечення ліками не існує".

  Заступник міністра запевняє - щоби забезпечити ліками усіх хворих на СНІД треба іще 80 мільйонів. Їх найближчим часом виділить Міністерство фінансів. А поки що - пігулками доведеться ділитися тим регінам, де є надлишок, каже чиновник. Тим часом, хворі ведуть лік на дні - медикаментів для забезпечення антивірусної терапії вистачить максимум до кінця вересня.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Естонії переобрали діючого президента на другий термін
  Наступний матеріал
  Скандальну забудову на Троєщині перепрофільовують
  Теги: