Художники з Андріївського узвозу скаржаться на здирництво

  Захищати інтереси не столичної влади, а митців - вимагають художники з Андріївського узвозу. Плату за місце на "київському Монмартрі" вони називають здирництвом. Юристи кажуть - внески мають бути добровільними. Конфлікт ще більше розпалює й концепція оновленої алеї художників. До Дня Києва над нею мають зробити скляне накриття. Скільки заплатять за це митці?

  Ось ця алея художинків, що  веде до столичного функікулеру, нині виглядає таким чином. Однак невдовзі тут може з`явитися місце для капітальної забудови, побоюються художники, і нарікають - до обговорення  їх вчергове не запросили.

  Збори, на яких йшлося про концепцію "Київського Монмартра", відбулися під Андріївською церквою тиждень тому, а напередодні документ презентували у столичній мерії. Концепцію ще не затвердили, а вона вже стала приводом до конфліктів на узвозі. Скільки доведеться платити на новій-старій алеї - художникам ніхто не пояснив. Так само не пояснюють, за що нині вимагають по 100, 200, а то й 250 гривень.

  Художник: "Я думаю, що це несправедливо, тому що гроші невідомо куди сплачуються".

  Юрист Марина Соловйова плату за місце під сонцем на узвозі називає поборами. Адже внески до громадських організацій є благодійними, а не примусовими.

  Марина Соловйова, юрист: "что такое "благотворительный взнос" - это благотворительное участие...."

  Жертвою таких внесків став художник Юрій Качкін. Його побили двоє чоловіків після того, як він відмовися сплатити за місце 240 гривень. Нападники, за словами митця, мали стосунок до громадської ради Андріївського узвозу. Однак, у міліції випадок назвали "поділом території між художниками й продавцями сувенірів", а в громадській раді коментувати ситуацію відмовилися. Галерист і заступник голови громадської ради Андріївського узвозу Євген Карась каже - гроші з художників збирає не організація, яку він представляє. Мовляв, у численних громадських спілках заплуталися і їхні члени, і самі митці.

  Євген Карась: "Уличный комитет ни в коем случе не должен этим заниматься. Потому что это жители Андреевского спуска, которые профессионально некомпетентны этим заниматься. А насколько этим должен заниматься общественный совет - тоже под вопросом".

  Художники вимагають, щоби їх позбавили плати за виставляння картин на узвозі. І підозрюють - на оновленій алеї буде місце лише для тих, хто уклав угоду з представниками вуличного самоврядування. Натомість, у мерії у конфлікт не втручаються, оскільки вважають - усі важелі господарювання на Андріївському віддали громадськості.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У день виборів відзначать річницю визволення України від нацистів
  Наступний матеріал
  У центрі Києва горів ТРЦ - обійшлось без жертв
  Теги: