Укрзалізниця
Укрзалізниця foto

Керівник "Укрзалізниці" отримує вдвічі більше за Ангелу Меркель, але це не допомогло УЗ стати ефективною – ЗМІ

  Відповідно до інформації авторів матеріалу, зарплата нинішнього керівника держмонополії Євгена Кравцова становить понад 1 млн 200 тис. грн на місяць

  Високі заробітні плати колишнього і чинного керівника "Укрзалізниці" не змогли подолати корупцію в цій державній монополії і зробити її ефективною. Про це повідомили журналісти програми "Особливий погляд" на "5 каналі".

  Відповідно до інформації авторів матеріалу, зарплата нинішнього керівника держмонополії Євгена Кравцова становить понад 1 млн 200 тис. грн на місяць (тобто близько 40 тис. євро). Заробітна плата, наприклад, канцлера Німеччини Ангели Меркель – удвічі нижча.

  "Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель отримує 18 тис. євро на місяць, а середня зарплата німця – 3,5 тис. Президент Франції отримував 15 тис. євро, а пересічний француз – трохи менше 4 тис.", – повідомили журналісти.

  Тож автори розслідування зробили висновок, що експеримент з високими зарплатами провалився: "Мільйонні зарплати не допомогли подолати корупцію. Натомість хабарі нікуди не поділися. А на саму роботу залізниці дедалі більше нарікань. Критикує монополіста як профільний міністр, так і бізнес".

  Так, за словами чільника Мінінфраструктури Володимира Омеляна, нездатність УЗ перевезти вантажі робить з монополіста "тромб економіки": "З тривожних речей, які мене справді хвилюють – це найгірші показники, які отримала УЗ за минулий рік. Це об'єктивно відображає той стан "реформи", яка була... Ми фактично перетворюємо УЗ на тромб економіки".

  Зі слів експертів, одним з моментів для корупції в "Укрзалізниці" є розподіл вагонів між заявниками. Вантажовідправники відзначили дискримінаційний підхід в цьому питанні.

  "Середні, малі підприємства, які ми відстежуємо, забезпечуються з місяця в місяць, з року в рік – мають близько 95–100% (задоволення заявок на вагони – 5.UA). І відбувається це не безкоштовно, а, як відомо, за плату. Додаткові плати – це близько, за загальними оцінками, 500 млн грн на рік нелегального збагачення для всіх структур УЗ", – заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  Попередній матеріал
  Чи бути "Північному потоку-2": США зайняли жорстку позицію щодо газопроводу РФ в обхід України
  Наступний матеріал
  Британські парламентарії розпочали візит на Донбас
  Теги:
  Loading...