Карту благодійних послуг для безхатченків планують створити у столиці

  Карту благодійних послуг для безхатченків планують створити у столиці. Буклет міститиме інформацію з адресами, де можна безкоштовно поїсти, переночувати та отримати медичну допомогу. Нині у Києві лише офіційно зареєстровано понад тисячу двісті бездомних. За неофіційними даними - удесятеро більше. А от центрів допомоги безхатченкам бракує. Далі - Інна Неродик.

  Працівниця центру допомоги: "На первое сегодня мы даём кулиш пшеничный, на второе - плов с мясом, с морковочкой, куры копчёные даем, колбаска, крылышки копчёные".

  У благодійному центрі на меню для безпритульних не заощаджують. Окрім обідів у їдальні, 12 кухонь у різних точках Києва - на колесах.

  Про центр на провулку Лобачевського Олександр дізнався від знайомих. Шість років тому чоловік працював офіцером-перекладачем у Національній академії оборони України. Сьогодні - ночує та обідає - з безхатченками.

  Олександр Погорілов, безпритульний: "Так случилось, что я буквально за неделю жизнь потерял, уволен по сокращению, жена меня почему-то не поняла - указала на дверь, так я и ушёл".

  Влаштуватися на роботу намагався не раз - безрезультатно.

  Олександр Погорілов, безпритульний: "Целыми днями мешки носишь, таскаешь, а вечером тебе говорят - я тебя знать не знаю - иди отсюда".

  А от Наталі з роботою пощастило більше. Уже в центрі жінка закінчила духовну семінарію і стала пастором. Сьогодні допомагає таким, якою нещодавно була сама.

  Наталія Ковач: "Я пришла сюда бомжом. Три года с половиной я служила сдесь и третий год - на зарплате".

  Жінка працює в гуманітарному відділі благодійного центру - роздає одяг та взуття. Каже - кожному підбирає за смакОм, а розмір - поруч підганяють.

  Валетина: "Мужчина принёс вещь - талия у него -76, а брюки - 96. 20 сантиметров пришлось убрать. Зауживали там по сантиметрам, пока разпороли, пока соединили. Одел - остался доволен. Сказал, как по мне шитое".

  Одяг та харчі - не єдине, по що приходять бездомні. Тут хто лікується:

  Нині в цей центр навідується майже сім сотень безхатченків щодня. Взимку їх іще більше. Але головна проблема для тих, кому ніде жити - ночівля. У столиці для цього облаштований тільки один центр - на 150 осіб. А це - майже вдесятеро менше, ніж потрібно.

  Інна Неродик, Наталя Новосядла та Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  20-ти метрова стіна обвалилася у центрі Києва
  Наступний матеріал
  У розтраті 2,5 млн. грн. звинувачують столичне комунальне підприємство
  Теги: