Інвестори хочуть забудувати столичні острови розважальними закладами

  Гідропарк, Труханів та Муромець уже невдовзі кияни можуть не впізнати. Зелені зони впали в око приватним бізнесменам. Плани інвесторів наполеонівські: на островах хочуть набудувати ресторанів та аквапарків. Деякі йдуть іще далі, і говорять про іподром та навіть зоопарк на острові Муромець. Наскільки реальні такі плани і чи треба киянам Діснейленд на Трухановому?

  Відпочивальник: "Вы видите, вон там вот, вон один, вон второй. Зайдите туда, увидите все! Вот вам и Диснейленд!"

  Це один з відпочивальників про вбиральні на Трухановому. Каже, іноземцям показувати острів - соромно. Скрізь - купи сміття, а про кабінки для переодягання тутешні відпочивальники лише мріють.

  Доки кияни скаржаться на погані пляжі, чиновники вже придумали, чим привабити туриста на зони відпочинку, заодно й грошей заробити. Найперше взялися за острів Муромець.

  Ігор Довбань, начальник Головного управління економіки та інвестицій КМДА: "Там действительно пришел инвестор - пришел, показал рекреационные зоны, прекрасный парк, возможность развиваться тем или иным видам спорта, рестораны, вплоть до ипподрома".

  Діснейленди по-київськи готові будувати і у Гідропарку. Головний архітектор проти. Каже, Києву острови потрібні для порятунку від можливих паводків. Тому навантаження на них має бути мінімальне.

  Представники однієї зі столичних туристичних організацій нарікають: Київ чи не єдина столиця з такою кількістю островів та пляжів, однак цивілізованих місць відпочинку там не знайдеш.

  Арсеній Фінберг, засновник співтовариства "Цікавий Київ": "Вот, водил я американцев по нашей набережной центральной. Они спросили: "А где у вас тут можна посидеть, в каком заведении с видом на реку?" Я не знал, что им ответить".

  У КМДА запевняють: що будувати на островах - вирішуватимуть не інвестори, а столичні архітектори. Вони мають надати конкретні пропозиції щодо благоустрою Гідропарку, Труханового та Муромця.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко та Микола Лебєдєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столична СЕС продовжує перевірки точок продажу курей-гриль
  Наступний матеріал
  КОДА: на Київщині зібрали половину врожаю ранніх зернових
  Теги: